RABA CUP SKRZATÓW: Każdy zasłużył na medal (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2015-12-01 20:48
W niedzielne popołudnie odbył się Halowy Turniej w którym do rywalizacji stanęli zawodnicy Skrzatów...

Blisko 60 najmłodszych futbolistów - w tym jedna dziewczynka - wzięło udział w Halowym Turnieju Skrzatów, który odbył się w niedzielę na hali RCOS w Dobczycach. Impreza, której celem nie były stricte wyniki sportowe lecz dobra zabawa, przyciągnęła na trybuny liczną grupę kibiców, którą w dużej mierze stanowili rodzice małych piłkarzy.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURNIEJU.

Ci odwdzięczyli im się kapitalnymi zawodami sportowymi, w których pokazali, że euforia po pięknej akcji czy też radość ze zdobytych goli są cenniejsze niż cokolwiek innego w futbolu! Nie pieniądze, nie "układy, na które nie ma rady", nie "nieomylność" związkowych włodarzy, lecz ta właśnie radość, która była malowana na twarzach tych młodych sportowców. Dla takich chwil warto takie turniej przeprowadzać.

A jak było sportowo? Rewelacyjnie. Już na początku turnieju młodzi zawodnicy mogli poczuć się jak na prawdziwym meczu piłkarskim, kiedy każdy z nich wybiegł na halę wyczytany z imienia i nazwiska przez Prezesa Kraska. Później wraz z pierwszym gwizdkiem zaczęła się walka (ale ta zupełnie zdrowa) o to, żeby jak najszybciej wbić piłkę do bramki rywala. Goli oczywiście nie brakowało i aż żal, że żadnego z nich nie udało się uwiecznić na video, bo zdecydowanie było by co pokazać.

W turnieju wzięło udział sześć drużyn z trzech Klubów. Trzy ekipy reprezentowały Rabę Dobczyce, dwie Orlików (Orła) Myślenice, zaś jedna Lubomira Wiśniowa. Drużyny walczyły systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu ostatniego pojedynku odbyła się dekoracja, w której uczestniczyli WSZYSCY zawodnicy. Każdy z grających otrzymał pamiątkowy medal, zaś w ręce kapitanów drużyn powędrował okolicznościowy puchar.

Poniżej prezentujemy składy, w jakich występowały poszczególne drużyny:

Orliki I Myślenice: Radosław Nalepa, Adrian Horabik, Szymon Jurek, Igor Satora, Bartosz Zapała, Wiktoria Obajtek, Dominik Obajtek, Patryk Widła, Marcel Żądło.

Orliki II Myślenice: Jakub Jąkała, Jan Kłeczek, Antoni Hudaszek, Jakub Ostensacken, Kamil Żądło, Krystian Zborowski, Bartłomiej Jaśkowiec, Grzegorz Horab, Filip Wilkołek, Piotr Majdak.

Lubomir Wiśniowa: Mateusz Juras, Bartłomiej Jamróz, Adrian Wąsowicz, Karol Rzońca, Adam Lenart, Eryk Matuszek, Patryk Obajtek, Mateusz Rokosz, Ksawery Panek, Dawid Żądło.

Raba I: Olivier Ogiela, Szymon Szot, Błażej Hodurek, Hubert Spytek, Artur Sewiło, Bartosz Soboń, Dawid Maniecki, Patryk Nowak, Maksymilian Strzałka.

Raba II: Radosław Krasek, Jakub Surówka, Michał Korecki, Jakub Wojtan, Bartosz Jamborski, Mateusz Molendys, Dawid Stasik, Adrian Żuk, Jakub Łatas.

Raba III: Alan Srębacz, Dawid Kania, Dominik Siuta, Eryk Gawin, Emil Płoskonka, Michał Jękot, Rafał Leśniak, Gabriel Niedzielski.

Już w najbliższą niedzielę kolejny z serii Turniejów RABA CUP. Tym razem o puchar IN-TEL-u powalczą seniorzy. Więcej szczegółów już wkrótce.