Podsumowanie rundy jesiennej w grupach młodzieżowych

• autor: RedakcjaKSR, 2015-11-20 16:54
Po trudach pierwszej części rozgrywek sezonu 2015/16 czas na krótki bilans liczbowy i nie tylko...

Z początkiem nowego sezonu piłkarskiego, w rozgrywkach ligowych, wystartowało 8 zespołów reprezentujących nasz Klub. I tak o punkty walczyli: juniorzy, trampkarze (dwa zespoły), młodziki (trzy drużyny), oraz orliki (dwie ekipy).

Swoje mecze rozgrywali również chłopcy z żaków, lecz ich forma zmagań była nieco inna niż pozostałych teamów. W tej kategorii zawodnicy grali tylko mini-turnieje, gdzie nie były prowadzone żadne tabele ani klasyfikacje punktowe. Mimo to, nadmienić należy, że w każdym z takich turniejów generalnie zawsze występowały po dwie drużyny Raby.

Licząc wszystkie osiem ekip młodzieżowych, jesienią rozegrały one łącznie aż 83 spotkania o ligowe mistrzostwo. Najwięcej: juniorzy 13, dalej trampkarze 12. Tylko po 7 spotkań zagrali zaś chłopcy z orlików. To z uwagi na decyzje Podokręgu, który postanowił, że jesienią odbędzie się tylko 1/3 spotkań, reszta zaś wiosną 2016 roku.

Jeśli chodzi o rezultaty to każda z ośmiu ekip zapunktowała, a co za tym idzie zdobywała to co w futbolu młodzieżowym (i nie tylko) najważniejsze - czyli gole. Łącznie zawodnicy Raby trafili aż 302 gole!

I tak juniorzy, występujący w II-lidze myślenickiej rundę zakończyli na 7.miejscu w tabeli, z dorobkiem 19 punktów. Podopieczni trenera Karola Jelonka wygrali 6 spotkań, tyle samo przegrali, oraz zanotowali jeden remis. Bramkowo 41 strzelonych, 46 straconych.

Drużyna Juniorów.

Po raz kolejny w ekipie juniorów najwięcej czasu na boisku zaliczył Konrad Kęsek, który spędził aż 1080 minut. Podobną liczbę co "Kęsu" ma również Patryk Kubacki, który uzbierał 1055 minut. To właśnie Kubacki jesienią zdobył najwięcej goli: 10. Tuż za nim o jedno "oczko" mniej, Arkadiusz Hołda.

Pierwsza drużyna trampkarzy, która podobnie jak juniorzy występowała w II-lidze myślenickiej zakończyła jesień na 7. lokacie. W 12 rozegranych meczach chłopcy z rocznika 2001 i 2002 zanotowali 5 zwycięstw, 2 remisy i 5 porażek. Stosunek bramkowy dodatni: 33-27. Liczba uzyskanych punktów: 17. Jeśli chodzi o klasyfikację strzelców to w tej grupie najwięcej goli zaliczył Kamil Grandys - 18.

Ten sam gracz był również czołową postacią trampkarzy II, gdzie wbił rywalom aż 26 goli. W rozgrywkach III-ligi myślenickiej, gdzie rywalizowała Raba II uzyskany rezultat jest bardzo dobry. Na 12 meczów podopieczni trenera Karola Jelonka wygrali aż 11 i tylko jeden przegrali. Tym samym nasza drużyna zimę spędzi na fotelu lidera tabeli, mając na swoim koncie 33 punkty i stosunek bramek: 80-22.

W sekcji młodzików, gdzie póki co jest najwięcej zawodników, wystartowały trzy nasze ekipy. Najlepiej spisali się zawodnicy pierwszej drużyny, którzy jako beniaminek rywalizując w krakowskiej lidze okręgowej, zakończyli rundę na wysokim 2.miejscu w tabeli, z dorobkiem 19 punktów w 10 meczach. Zdecydowanie najlepszym strzelcem w drużynie trenera Dawida Sudera jest Kacper Woźniak (03). Popularny "Józio" zdobył jesienią 8 goli.

Druga i trzecia drużyna młodzików grały na naszym lokalnym, powiatowym "podwórku", w rozgrywkach II i III ligi myślenickiej. Raba II, prowadzona przez Tomasza Lichonia zakończyła jesień na 7.miejscu w tabeli. Na taki stan uzbierały się punkty z 4 wygranych meczów. Oprócz tego chłopcy (tam głównie rocznik 2004) zanotowali sześć porażek, bramki: 29-33. W tej ekipie walka o najlepszego strzelca idzie na całego. Sześć goli zaliczył Adam Soboń, oczko mniej ma zaś Kacper Masełko.

Raba III, której trenerem jest Dawid Wyroba pierwszą część rundy zakończyła na 5.miejscu. Cztery wygrane oraz pięć porażek sprawiły, że zespół zgromadził na swoim koncie 12 punktów. Bramki: 28-27. Najlepszym strzelcem jest Karol Mistrza - 5 goli, zaś goni go Mikołaj Puchała z 4 golami, które to, co ciekawe, zdobył w jednym meczu: z Wróblowianką Kraków.

Tak jak wyżej wspominaliśmy najmniej jesienią grali zawodnicy z orlików. Podopieczni trenerów: Tomasza Susia i Piotra Żuka tylko siedmiokrotnie walczyli o ligowe punkty.

Pierwsza drużyna grała ze zmiennym szczęściem, notując 3 wygrane, 1 remis i 3 porażki. Stosunek bramek: 30-41. Miejsca w tabeli póki co nie znamy, gdyż Podokręg nie opublikował jeszcze jesiennych zestawień na swojej stronie, zaś w ogólnopolskim portalu laczynaspilka.pl próżno szukać tabel tej kategorii wiekowej.

Druga drużyna spisała się lepiej, notując 5 zwycięstw i 2 porażki oraz 0 remisów. Dodatni bilans bramkowy: 35-18.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu w orlikach I znajduje się Jakub Stasiak, który z gola cieszył się aż 13 razy. 10 trafień dla orlików II zaliczył Eryk Mucha.

Szczegółowe rozpiski jesiennych meczów, wraz ze strzelcami goli dostępne są w lewym menu strony i są przypisane do danej sekcji. Tam również wnikliwe tabele rozgrywek, przygotowane przez serwis PZNP-u: www.laczynaspilka.pl.

W sezonie zimowym czas przejść do rywalizacji halowej. O tym, kto, gdzie i kiedy będzie rywalizował, informować będziemy na bieżąco w zakładce "Kalendarium" bądź na naszym profilu na Facebooku.

Już niebawem zamieścimy podsumowanie obu drużyn seniorów, a także zimowe plany sparingowe.