SENIORZY: Kubeł zimnej wody w Zakliczynie

• autor: RedakcjaKSR, 2015-11-08 19:08
Niespodziewaną porażkę ponieśli z Jordanem gracze Raby...

Niedzielny pojedynek ekipa biało-niebieskich rozpoczęła niemal w optymalnym składzie. Jedynym nieobecnym był Bartłomiej Idzi, który wciąż jest kontuzjowany. Do podstawowej "11" wrócił pauzujący ostatnio Rafał Zborowski.

Początek zawodów był idealny dla Raby. Już po upływie 2 minut piłka wylądowała w siatce E.Burkata. Dobre zagranie z prawej strony boiska posłał M.Zborowski, a w polu karnym odnalazł się Hyży, precyzyjnie strzelając obok golkipera. Później jednak do głosu doszli gracze Jordana.

W dobrych sytuacjach znaleźli się A.Burkat i Mistarz, lecz obaj nie potrafili skutecznie strzelić do bramki Raby. Po dwóch kwadransach ożywili się znów goście, ale tym razem gola z tego nie było. W 40 min z ok.10 m strzelał Gorzkowski ale zrobił to na tyle lekko, że futbolówkę bez trudu wyłapał bramkarz Jordana.

Po zmianie stron miejscowi szybko wyrównali. Dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska i celną główką Rumana pokonał A.Burkat. Podrażniona Raba ruszyła do przodu co było wodą na młyn miejscowych. Chwilę po trafieniu na 1:1 Jordan przeprowadził skuteczną kontrę, którą tym razem wykorzystał kapitan zakliczynian, Artur Mistarz.

W 72 min powinno być 3:1 ale w sytuacji sam na sam z Rumanem spudłował M.Ślusarczyk. Dosłownie 120 sekund później golkipera Raby próbował - strzałem głową pokonać D.Ślusarczyk ale popularny "Ciepły" znów był na posterunku.

Interwencje Rumana na nic się jednak zdały. W 80 min arbiter odgwizdał przewinienie w polu karnym Raby i zarządził rzut karny. Z 11 m precyzyjnie trafił Mistarz, i jak się później okazało ustalił wynik zawodów. W 90 min z wolnego strzelał jeszcze Dudek, ale jego przymiarka większego zagrożenia nie stworzyła.

Tym samym ekipa trenera Piotra Żuka zakończyła jesienne zmagania w Klasie Okręgowej. Podsumowania, statystyki itp zamieścimy na naszej stronie już wkrótce.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 08.11.2015 -
Jordan Sum Zakliczyn - Raba Dobczyce 3:1 (0:1)
0-1 Szczepan Hyży 2
1-1 Amadeusz Burkat 53