MŁODZIKI: Dużo goli i komplet zwycięstw!

• autor: RedakcjaKSR, 2015-10-07 18:28
Trzy kolejne spotkanie ligowe rozegrali nasi zawodnicy w tej kategorii wiekowej...

Pierwszy zespół Młodzików, w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Ligi Okręgowej, mierzył się w Krakowie z tamtejszą Garbarnią. Pojedynek rozegrany na głównym obiekcie III-ligowej drużyny "Brązowych" był bardzo wyrównany. Jako pierwsi gola zdobyli nasi gracze, kiedy piłkę zaraz na początku zawodów w siatce umieścił Kacper Woźniak. Ekipa gospodarzy szybko jednak wyrównała stan gry i wynik 1:1 dotrwał do końca pierwszych 30 min gry.

Po zmianie stron ekipa z Dobczyc szukała bramki zwycięskiej i ok.10 min przed końcem plan się powiódł. W zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Alan Boczoń i z bliska wbił gola na 1:2 dla Raby. Kto wie jednak jak zakończyłby się ten pojedynek gdyby chwilę wcześniej gracz Garbarni wykorzystał sytuację sam na sam z naszym golkiperem. Na szczęście jednak górą w tym starciu był Kacper Kęsek.

W ostatniej minucie spotkanie trzecią bramkę dla Raby mógł trafić Flak, lecz uderzenie popularnego "Araba" zatrzymało się na poprzeczce. Dzięki tej wygranej nasz zespół umocnił się na pozycji wicelidera ligowych rozgrywek.

Kolejne dwa pojedynki nasi chłopcy rozegrali z Toporem i Wróblowianką. Raba II na swoim obiekcie do przerwy przegrywała 0:3 z rówieśnikami z Tenczyna. Po zmianie stron na boisku zameldowali się bracia: Krystian i Kamil Ładyga i to zdecydowanie ożywiło grę! Raba z pomocą bliźniaków zagrała skutecznie w ataku, zdobywając aż sześć goli (m.in. hattrick Kamila) co pozwoliło zaksięgować komplet punktów.

Wyjazdowy mecz z "Wróblo" był zaś prawdziwą huśtawką nastrojów a sytuacja w nim zmieniała się jak w kalejdoskopie. 0-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-4, 4-4, 4-6 tak często zmieniał się wynik tego pojedynku. Ostatecznie dzięki czterem golom Mikołaja Puchały, kapitalnej "przewrotce" Kacpra Pudlika oraz "centro-strzale" Szymona Feliksa Raba III zwyciężyła ten horror 6:4.

I-Liga Okręgowa (Kraków II), 04.10.2015 -
Garbarnia Kraków - Raba Dobczyce 1:2 (1:1)
dla Raby: Kacper Woźniak ('03) oraz Alan Boczoń

II-Liga (PPN Myślenice), 06.10.2015 -