Na bogato w rozgrywkach ligowych!

• autor: RedakcjaKSR, 2015-08-12 23:01
W najbliższy weekend rusza sezon 2015/2016. Klub z Dobczyc do rozgrywek zgłosił rekordową liczbę drużyn...

Okres wakacyjny powoli zbliża się ku końcowi a co za tym idzie czas inaugurować nowy sezon piłkarski! Tradycyjnie już, jako pierwsi, na ligowe boiska wybiegną najstarsi zawodnicy naszego Klubu. W piątek 14 sierpnia swój premierowy mecz w Klasie B rozegrają zawodnicy Raby II. Jak już wcześniej informowaliśmy rywalami "Susia i spółki" będą Górki Myślenice, a zawody rozegrane zostaną o godz.20:00 na sztucznej murawie w Myślenicach.

Kilkanaście godzin później (w sobotę o g.11:00) swój pierwszy mecz nowego sezonu rozegrają nasi Juniorzy. Podopieczni Karola Jelonka udadzą się do Rzeszotar, by tam zmierzy się z miejscowym Tempem. Dla naszej drużyny będzie to powrót na "myślenickie boiska" po kilku latach występów w krakowskiej I-lidze oraz rocznym pobycie w Małopolskiej Lidze.

Również w sobotę premierową batalię ligową stoczy sztandarowy zespół z ul.Podgórskiej - tj.pierwsza drużyna seniorów. Gracze dowodzeni przez trenera Żuka podejmą w Myślenicach tamtejszego Orła. Początek tego meczu o godz.17:30.

Oprócz dwóch zespołów seniorskich i jednym juniorskim klub z Dobczyc zgłosił do rozgrywek dziewięć innych ekip, w związku z czym w sezonie 2015/2016 Rabę reprezentować będzie rekordowa liczba 12 drużyn w różnych ligach!

Patrząc kilka lat wstecz, kiedy przy Podgórskiej istniały 3-4 zespoły to naprawdę spory postęp. Taka wielka liczba chętnych do gry zawodników to zasługa m.in dobrze działającej naszej Szkółki Klubowej, dzięki której do gry w Rabie przybywa co raz więcej chętnych.

Kibiców i sympatyków Raby, spragnionych ligowego, lokalnego futbolu pragniemy poinformować, że licząc wszystkie kategorie wiekowe i wszystkie rozgrywki w których nasze drużyny będą występować, szykuje się ponad 100 meczów do rozegrania! Najwięcej, rzecz jasna mają seniorzy (pierwszy zespół) oraz juniorzy.

Sporo spotkań czeka chłopców z młodzików, gdyż w tej kategorii zagrają aż 3 nasze zespoły, każda w innej klasie rozgrywkowej. Szczególnie z zaciekawieniem śledzić będziemy poczynania Młodzików I, którzy jako beniaminek będą toczyć boje w lidze krakowskiej m.in z Garbarnią Kraków czy Puszczą Niepołomice. Po dwie drużyny zagrają w lidze trampkarzy, orlików i żaków.

Tradycyjnie już szczegółowe informacje co do dat, godzin i miejsc rozgrywanych zawodów będą się pojawiać w zakładce KALENDARIUM po prawej stronie naszego serwisu. Zapraszamy więc do śledzenia tej rozpiski i kibicowania naszym drużynom.

Ligowe drużyny Raby Dobczyce w sezonie 2015/2016:

Seniorskie drużyny Raby Dobczyce w sezonie 2015/2016:

SENIORZY I: Klasa Okręgowa (Kraków III) - trener drużyny: Piotr Żuk
SENIORZY II: Klasa B (Podokręgu Myślenice) - trener drużyny: Piotr Godula

Młodzieżowe drużyny Raby Dobczyce w sezonie 2015/2016:

JUNIORZY: II-Liga Okręgowa (Podokręgu Myślenice) - trener drużyny: Karol Jelonek

TRAMPKARZE I: II-Liga Okręgowa (Podokręgu Myślenice) - trener drużyny: Karol Jelonek
TRAMPKARZE II: III-Liga Okręgowa (Podokręgu Myślenice) - trener drużyny: Karol Jelonek

MŁODZIKI I: I-Liga Okręgowa (Podokręgu Kraków) - trener drużyny: Dawid Suder
MŁODZIKI II: II-Liga Okręgowa (Podokręgu Myślenice) - trener drużyny: Tomasz Lichoń
MŁODZIKI III: III-Liga Okręgowa (Podokręgu Myślenice) - trener drużyny: Dawid Wyroba

ORLIKI I: Liga Orlików gr.A (Podokręgu Myślenice) - trener drużyny: Tomasz Suś