dzisiaj: 661, wczoraj: 1222
ogółem: 6 221 049

SENIORZY: Remis z Mogilanami, ratownik Go(l)rzkowski!

• autor: RedakcjaKSR, 2015-08-08 13:50
W ostatnim sparingu przed ligową inauguracją, ekipa z Dobczyc zremisowała 2:2 z drużyną Mogilan...

Dzisiejszy test-mecz, rozgrywany na obiekcie Victorii Kraków w Kobierzynie ekipa Raby zaczęła w mocno osłabionym składzie. Na placu boju zabrakło m.in. Grudnia, Czarnoty, D.Piwowarczyk, Hyżego czy też M.Piwowarczyka. Wobec tych ubytków w drugiej połowie na boisku zameldował się trener, Piotr Żuk.

W pierwszej połowie spotkania padły dwa gole. Najpierw w 12 min bramkarza Mogilan pokonał Grzegorz Gorzkowski, popisując się precyzyjnym strzałem tuż przy słupku. Chwilę wcześniej to rywale mogli prowadzić, lecz zmarnowali dwie dogodne okazje strzeleckie. Po dwóch kwadransach gry stan zawodów wyrównał Suder, dobijając strzał jednego ze swoich kolegów.

Po przerwie to gospodarze wyszyli na prowadzenie. Błąd w wyprowadzeniu piłki po którym Klim z bliska trafił do siatki Rumana. Później biało-niebiescy zagrali śmielej w ofensywie i to przyniosło wyrównanie. Po raz drugi tego dnia golkipera Mogilan pokonał "Gorzki", tym razem posyłając piłkę do siatki strzałem z ok.5-7m.

W ostatnim kwadransie oba zespoły mogły wbić kolejne gole - zabrakło jednak skutecznego wykończenia. W zespole z Dobczyc dwukrotnie przed szansą stanął Dudek, ale w obu przypadkach górą był bramkarz Mogilan.

Dla zawodników trenera Żuka był to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek ligowych. Przypomnijmy, że te ruszają już w przyszły weekend - a Raba zmierzy się na wyjeździe z Orłem Myślenice. Początek meczu w sobotę 15 sierpnia o godz.17:30.