dzisiaj: 210, wczoraj: 1222
ogółem: 6 220 598

MŁODZIKI: Barażowy sukces, Raba w I-Lidze! (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2015-06-24 21:03
W rozegranym dziś meczu barażowym o awans do Ligi Okręgowej zespół Młodzików Raby pokonał rówieśników z AS Progres...

Sześć goli, seria rzutów karnych z happy endem dla Raby, tego nie wyreżyserowałby nawet Alfred Hitchcock! Konia z rzędem temu, kto przed meczem przewidział takie emocje.

Stawka spotkania przed długie minuty meczu nie pozwalała obu zespołom pokazać pełni swoich możliwości. Licznie zebrani kibice, jak na tą kategorię wiekową, na pierwszego gola czekali niemalże kwadrans. Wtedy to do siatki przyjezdnych po raz pierwszy tego dnia trafił Włódyka. Radość zawodników Raby nie trwała jednak długo, bowiem goście 120 sekund później wyrównali.

Po upływie kilku minut ekipa z Dobczyc znów mogła prowadzić, jednak strzał Włódyki zatrzymał się na poprzeczce. To się szybko zemściło i zaraz potem ekipa Progresu objęła prowadzenie. Jeszcze przed przerwą bramkarza rywali próbował postraszyć nie kto inny jak Patryk Włódyka, ale przegrał pojedynek sam na sam.

Patryk Włódyka - główny architekt awansu Raby

Drugą połowę lepiej zaczęli goście i to oni chwilę po wznowieniu gry podwyższyli na 3:1. Gdy wydawało się, że ekipa z Dobczyc już się nie podniesie, wtedy nastąpił nieprawdopodobny obrót sprawy!

Sześć minut przed końcem zawodów, po centrze z rożnego, piłkę głową do siatki wbił... jakżeby, Włódyka! Zaś w ostatniej akcji meczu ten sam gracz, "urwał się" obrońcą Progresu i strzelił trzeciego gola dla Raby!

O awansie więc zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali podopieczni trenera Dawida Sudera. Dzięki czemu zwyciężyli 4:1 i mogli fetować awans do I-ligi Okręgowej Młodzików!