SENIORZY: Podział punktów w ostatniej kolejce

• autor: RedakcjaKSR, 2015-06-21 22:21
Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Raby z drużyną Śledziejowic...

Ostatni mecz sezonu ekipa z Dobczyc tradycyjnie już rozpoczęła w zmienionym składzie. Za nadmiar żółtych kartek nie mogli zagrać Arek Dudek oraz Szczepan Hyży. Do składu biało-niebieskich powrócił zaś Paweł Mróz, szkoda tylko że jego udział w meczu zakończył się w 10 minucie..

Mecz Raby ze Śledziejowicami nie był widowiskiem, które przy Podgórskiej będzie pamiętane długimi latami. Spotkanie bez jakiejkolwiek stawki, nie było zbyt porywające. W pierwszym kwadransie gry nie działo się nic poza urazem "Pawełka", któremu odnowiła się kontuzja kolana.

Pierwszą groźną okazję gospodarze zmarnowali w 20 minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z wolnego, głową uderzał Ziemianin ale na posterunku był Palczewski.

W odpowiedzi przyjezdni postraszyli Rabę groźną kontrą. Dobrą okazję zmarnował Mirosław Stawarczyk, który w sytuacji sam na sam z Rumanem posłał piłkę tuż obok słupka. Po dwóch kwadransach gry znów było groźnie w polu karnym Raby. Tym razem z ok.20 huknął Marek Stawarczyk ale bramkarz z Dobczyc wybił piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron obraz meczu zmienił się niewiele. W 53 min piłka zatrzepotała w siatce Palczewskiego, lecz rozjemcy nie uznali gola, sygnalizując pozycję spaloną. Później swoje okazje na zwycięskiego gola mieli zarówno gospodarze jak i goście ale kibice celnych trafień nie zobaczyli.

W szeregach Raby najbliżej decydującego trafienia był Damian Piwowarczyk, lecz jego uderzenie z 90 min udanie zatrzymał Palczewski.

Ostatecznie drużyna z Dobczyc sezon 2014-2015 zakończyła na 6.miejscu w Klasie Okręgowej. Obszerniejsze podsumowanie minionej już ligowej kampanii przedstawimy w najbliższym czasie.

Zobacz końcową tabelę Klasy Okręgowej (Kraków III).

Klasa Okręgowa (Kraków III), 21.06.2015 -
Raba Dobczyce - LKS Śledziejowice 0:0

Sędziowali: Grzegorz Mikuła oraz Jarosław Lizak i Łukasz Ćwierz (KS Wieliczka)
Żółte kartki: Idzi, Ziemianin - Enmanov, Żak, Kijowski