ŻAKI: Niespodziewane porażki w końcówce

• autor: RedakcjaKSR, 2015-06-10 18:46
Kroczący od wygranej do wygranej gracze Żaków I ponieśli w ostatnich dniach dwie ligowe porażki...

Dalin Myślenice - Raba I Dobczyce 5:1
bramka: Karol Zborowski

Zdecydowanie najsłabsze spotkanie rozegrali, młodzi gracze Raby, wyraźnie ulegając swoim rówieśnikom z Myślenic. Niestety Dalin wykorzystał praktycznie wszystkie swoje sytuacje podbramkowe, a broniącemu tego dnia z konieczności bramki Raby, Semirowi wyraźnie nie szło, co skrzętnie wykorzystali rywale.

Nie usprawiedliwia to jednak całego zespołu, który wyszedł na mecz strasznie rozkojarzony, i bez walki oddał pole przeciwnikowi. Jedynego gola dla Raby zdobył Karol Zborowski, dobijając dobry strzał Igora Kani, który zaliczył kapitalny rajd lewą stroną i minąwszy kilku przeciwników uderzył po długim rogu.

Dalin Myślenice - Raba II Dobczyce 9:1
bramka: Szymon Stokłosa

Druga drużyna również nie sprostała myślenickiej ekipie, ulegając wysoko 1:9. Tradycyjnie już do siatki przeciwnika celnie trafił Stokłosa.

Raba Dobczyce - Dziecanowia Dziekanowice 11:13
bramki: Karol Zborowski x6, Eryk Mucha x3, Jakub Szczepański x2

Drugi mecz z rzędu na naturalnej nawierzchni i druga porażka z rzędu. Ewidentnie brakło etatowego bramkarza Alberta, co skutkowało tym, że młodzi gracze Raby stracili aż 13 bramek, choć trzeba przyznać że cała drużyna zagrała poniżej swoich możliwości, i nie wyciągli żadnych konsekwencji z wcześniejszego spotkania w Myślenicach. Mecz miał dość wyrównany przebieg i wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, raz prowadziła Dziecanowia a raz Raba, jednak kiedy gracze z Dziekanowic wyszli na dwubramkowe prowadzenie nie dali sobie go już odebrać do końca meczu i to oni cieszyli się z trzech punktów.

Raba Dobczyce - Futbol Brzączowice 9:0
bramki: Eryk Mucha 6x, Jakub Twardowski, Karol Zborowski, Igor Kania,

Minęły trzy dni od meczu z Dziekanowicami a drużyna Raby wyglądała tak jakby przeszła jakąś metamorfozę i każdy z graczy wskoczył na wyższy poziom. Wreszcie zagrali tak jak przyzwyczaili swoich kibiców do ładnej dla oka gry, pięknych akcji i bramek.

Mecz miał jednostronny przebieg, i tylko dzięki bramkarzowi z Brzączowic nie padło więcej bramek dla Raby. Świetnie zagrała cała obrona nie dość, że nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod własną bramką, to jeszcze praktycznie każda akcja ofensywna była budowana z obrony, raz lewą (kania) raz prawą stroną (Grabowski).

Na nietypowej dla siebie pozycji zagrał Kuba Twardowski, ale widać, że środek obrony też nie jest dla niego straszny i bardzo dobrze poradził sobie i na tej pozycji. Z przodu szaleli Karol Zborowski i Eryk Mucha, który wreszcie "odpalił" zdobywając sześć bramek.

Swoje "trzy grosze" do tego zwycięstwa dołożyli również Patryk Łętocha, który mógł a nawet powinien zdobyć bramkę i Bartek Nowak który bardzo dobrze odnalazł sie w obronie. Na bramce stanął Patryk Danek i widać, że ten zawodnik jest tak uniwersalny, że może bardzo dobrze zagrać wszędzie, nawet na bramce.

Raba II Dobczyce - Futbol Brzączowice 4:5
bramki: Franciszek Michura x4

Pojedynek naszych młodszych Żaków okazał się przegrany, lecz skromnie, różnicą jednego gola. W spotkaniu tym popis indywidualny dał Franek Michura, który zaliczył wszystkie cztery gole dla naszej ekipy.