Piąte miejsce Orlików w niemieckim Versmold (foto/video)

• autor: RedakcjaKSR, 2015-06-10 19:24
Podczas ostatniego długiego weekendu ekipa Orlików Raby uczestniczyła w międzynarodowym Turnieju Champions Cup w Niemczech...

Tym razem do miasta partnerskiego Dobczyc, położonego w Nadrenii Północnej-Westfalii udała się 16 osobowa grupa zawodników wraz z trenerami i opiekunami. W prestiżowym Turnieju, który organizuje lokalny Klub Sportowy SC Peckeloh Raba wystartowała po raz trzeci. Tym razem do Niemiec udali się chłopcy z rocznika 2004 i kilku z 2005.

Rozentuzjazmowani poprzednim rezultatem naszej drużyny, jakim było 12.miejsce tym razem ekipa z Podgórskiej wyruszyła z nadziejami na lepszą pozycję końcową. Po długiej podróży delegacja z Dobczyc zameldowała się w Peckeloh ok.godz.14. Po krótkim odpoczynku chłopcy odbyli trening na boisku ze sztuczną murawą.

Zobacz zdjęcia z wyjazdu do Niemiec.

Po zajęciach sportowych przyszedł czas na rozrywkę. Tradycyjnie już rozegrano turniej piłkarzyków toczony wraz z konsumpcją grillowych smakołyków.

W piątek rano ekipa z Dobczyc przeniosła się już na teren położony wokół stadionu, na którym rozgrywany był turniej. Po szybkim rozpakowaniu bagaży, chłopcy udali się na basem by tam szukać ochłody w iście tropikalny upał. Kąpiele wodne szybko trzeba było jednak zakończyć bowiem już po godz.17 miał nastąpić pierwszy mecz turnieju.

Zobacz krótkie video z Turnieju.

Tradycyjnie już niemiecka punktualność nie zawiodła i równo z upływem 17:24 wybrzmiał premierowy gwizdek arbitra, w starciu Raby z drużyną Versmold.

Mimo kapitalnych okazji naszych zawodników, a także groźnych kontr rywali mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W kolejnym starciu biało-niebiescy podejmowali holendrów z Lonneker. Mecz dobrze ułożył się dla naszej ekipy, gdyż Kacper Woźniak rozpoczął strzelanie w tym pojedynku. Później jednak trafiali "pomarańczowi" i to oni cieszyli się z końcowej wygranej 2:1.

Po piątkowych niepowodzeniach nadeszła sobota, która jak się później okazało była bardzo udana dla naszych młodych piłkarzy. Pierwszym rywalem tego dnia było hiszpańskie Tyde CF, które w piątek wygrało oba swoje mecze. Chłopcy do starcia z tym rywalem podeszli bardzo zmotywowani, chcąc wreszcie triumfować na niemieckiej ziemi. I sztuka ta im się udała. Dzięki złotemu trafieniu Adama Sobonia Raba dość niespodziewanie pokonała graczy z Galicji.

Warto tutaj nadmienić o kapitalnym zachowaniu kibiców z Hiszpanii, którzy kilka godzin później, widząc naszą ekipę wędrującą na kolację, powitali ją gromkimi brawami i chóralnymi śpiewami, tworząc przy tym okazały szpaner! Nasz zespół nie pozostał dłużny i po powrocie z posiłku włączył się do dopingu dla młodych Hiszpanów, którzy grali swój mecz grupowy. Tak nawiązała się fantastyczna znajomość, która jeszcze w niedzielę dała znać o sobie.

Dzięki wygranej w ostatnim meczu grupowym Raba zapewniła sobie awans do fazy mistrzowskiej turnieju. Już sam awans do grona 10 najlepszych drużyn tej imprezy był największym jak dotychczas sukcesem ekipy z Dobczyc. W drugiej fazie turnieju nasz team zanotował 2 porażki i 2 wygrane. To pozwoliło uplasować się na 3.miejscu w grupie i dało prawo gry o 5.miejsce w końcowej klasyfikacji.

Przed niedzielnymi finałami, jeszcze w sobotni wieczór, rozgrywany był mecz finałowy Ligi Mistrzów. Kilkunastu z naszych graczy zdecydowało się zobaczyć pojedynek Barcelony z Juventusem na specjalnym telebimie przygotowanym przez organizatorów.

Niedziela to już dzień kończący zmagania w turnieju. W ostatnim pojedynku, którego stawką było piąte miejsce, gracze Tomasza Lichonia ograli holendrów z Enschede 2:1. Zwycięstwo przyszło ze wsparciem kibiców Tyde, którzy w sporej liczbie kibicowali młodej Rabie.

Chwilę później o 11.miejsce toczyli bój Hiszpanie, rzecz jasna przy śpiewach zawodników z Dobczyc. Atmosfera piłkarskiego święta była widoczna gołym okiem. To jak na występy młodych graczy reagowali latynoscy kibice było niesamowite.

Kończąc to podsumowanie warto zaznaczyć, że wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów był niezwykle udany. Pod wieloma względami, czy to sportowymi czy też integracyjnymi.

Wyniki meczów Raby w gr.D:

05.06.2015 - U-11 Champions Cup

Mecz o 5.miejsce
Raba Dobczyce - RKSV EMOS Enschede (Holandia) - Raba Dobczyce 1:2
dla Raby: Kacper Masełko, Kacper Żuk

Raba Dobczyce: Krzysztof Stoch - Kacper Żuk, Eric Jamka, Szymon Stoch, Damian Gubała, Filip Lichoń, Kacper Masełko, Kacper Woźniak, Jakub Cygan, Filip Gorączko, Hubert Błaszczyk, Jakub Bieniek, Bartłomiej Masełko, Mateusz Gubała, Szymon Gawor, Adam Soboń - trener Tomasz Lichoń.

p.s. Krótka relacja video z wizyty w Niemczech pojawi się na naszej stronie ok.czwartku. Zapraszamy.