ORLIKI: Tym razem bez punktów

• autor: RedakcjaKSR, 2015-04-28 20:55
Nie udało się zapunktować naszym Orlikom w meczach weekendowych...

Pierwsi swój mecz rozegrali chłopcy z rocznika 2005, którzy w Myślenicach zmierzyli się z Trójką II. Mimo iż rywale wbili naszej drużynie aż 11 goli to chłopcy z Raby tanio skóry nie sprzedali i zrewanżowali się im pięcioma trafieniami. Kapitalną partię w tym pojedynku rozegrał Szymon Stoch, który dwoił się i troił czy to w obronie czy w ataku. Dość powiedzieć, że dwukrotnie ratował swojego golkipera, Karola Weszkę wybijając piłkę z linii bramkowej.

Oprócz fenomenalnych akcji w obronie młodszy z braci Stochów ustrzelił również hattricka. Mimo iż chłopcy z Dobczyc wysoko przegrali ten pojedynek, to na tle dobrze prezentującego się rywala pokazali kilka ciekawych akcji.

Następne dwa pojedynki nasze Orliki rozegrały na obiekcie w Wiśniowej. W starciu pierwszym Raba I stanęła do potyczki z ekipą Grodziska Raciechowice. Rywal bardzo wymagający i mądrze grający taktycznie okazał się zbyt silny i pokonał nasz zespół.

Kto wie jednak jak potoczył by się ten mecz, gdyby w ekipie z Dobczyc nie zabrakło podstawowego bramkarza, Konrada Kachela oraz etatowego obrońcy Filipa Kani. Pod nieobecność Konrada między słupkami pojawić się musiał inny defensor, Kacper Żuk, co całkowicie przemeblowało linię obrony.

Grodzisko skrzętnie więc wykorzystało braki w defensywie Raby i do przerwy prowadziło 3:1. Po zmianie stron nasi zawodnicy w ciągu 4 minut doprowadzili do stanu 3:3, lecz błąd przy utracie gola na 3:4 całkowicie podciął skrzydła naszym chłopcom. Później już zespół z Raciechowic strzelał kolejne gole i ostatecznie zwyciężył 7:3.

W ostatnim meczu Raba II grała w LKS-em Rudnik. Zespół z Gminy Sułkowice szybko objął prowadzenie, lecz jeszcze szybciej do remisu doprowadził Łukasz Suchta. Później jednak zdecydowanie dominowali rywali, co potwierdzili ilością zdobytych goli. Cóż, może i wynik wysoki ale pojedynki w młodzieżowych kategoriach wiekowych mają właśnie to do siebie, że porażka jest tu traktowana tylko jako darmowa lekcja. Wiadomo, zwycięstwo to zawsze wielka satysfakcja, lecz na grę tylko na wynik chłopcy mają jeszcze dużo czasu.

Już 2 maja nasze Orliki, na obiekcie w Dobczycach (przy ul.Parkowej) zagrają kolejne mecze ligowe. Najpierw o godz.10:00 Raba I podejmie Lubomir Wiśniowa, później o 11:15 Raba II zagra ze Skalnikiem Trzemeśnia, zaś o 12:30 Raba III zmierzy się z LKS-em Rudnik.

Trójka II Myślenice - Raba III Dobczyce 11:5
dla Raby: Szymon Stoch x3, Mateusz Gubała, samobójcza