SENIORZY: Podsumowanie zimy i wiosenne plany drużyny

• autor: RedakcjaKSR, 2015-03-25 08:47
W najbliższa sobotę pierwszy zespół Raby zainauguruje wiosenne rozgrywki w krakowskiej Klasie Okręgowej...

Ekipa z Dobczyc do drugiej części sezonu 2014/2015 przystąpi z nowym trenerem. Jak już wcześniej informowaliśmy to stanowisko objął Piotr Żuk, który zastąpił Michała Sikorę. Trener Żuk po pierwszych miesiącach pracy z nowym zespołem pozytywnie wypowiada się o swoich podopiecznych.

- Po pierwszych miesiącach pracy z drużyną seniorów jestem pod dużym wrażeniem zaangażowania zawodników na treningach oraz meczach sparingowych. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Ciężko pracujemy ale jest też trochę zabawy, mam nadzieję że przełoży się to na wyniki w tej rundzie.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej Raba zainaugurowała z początkiem roku. - No tak, zaczęliśmy w połowie stycznia i choć w początkowym okresie z frekwencją nie było najlepiej, to z czasem obecność na treningach rosła - mówi szkoleniowiec Żuk. - Praktycznie wszystkie założenia okresu przygotowawczego zostały zrealizowane, jedynie nie udało się rozegrać dwóch z ośmiu zaplanowanych sparingów z drużynami Zakopanego oraz Grodziska Raciechowice, ale niestety warunki atmosferyczne wzięły tu górę.

Skoro mowa o treningowej frekwencji to zapytaliśmy również trenera jak układała się ona względem poszczególnych zawodników. - Najlepszą frekwencją na treningach w drużynie mogą pochwalić się:
Arek Dudek, Rafał Zborowski, Michał Zborowski oraz Adrian Grandys. Cieszy również duża frekwencja bardziej doświadczonych zawodników, takich jak Piotr Grudzień czy Szczepan Hyży. Myślę, że obecność na treningach byłaby jeszcze większa gdyby nie kontuzje, z którymi zmagali się niektórzy zawodnicy. Na pierwszy mecz ligowy z Orłem Myślenice wszyscy zawodnicy powinni być gotowi do gry.

W zimowym okresie przygotowawczym zespół z Dobczyc rozegrał sześć meczów sparingowych. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwem, dwa porażkami oraz jedno remisem. - Przede wszystkim w meczach sparingowych brakowało stabilizacji składu, to ze względu na kontuzje lub inne obowiązki poszczególnych piłkarzy. Dlatego też mecze bardzo dobre przeplataliśmy meczami słabszymi, w których przede wszystkim traciliśmy za dużo bramek, ale też zawsze potrafiliśmy strzelić przynajmniej jedną przeciwnikom. Jednak sparingi, które zagraliśmy na pewno dały odpowiedzi na kilka pytań, co do składu oraz dyspozycji poszczególnych zawodników.

Wyniki meczów sparingowych:

Raba Dobczyce - Hejnał Krzyszkowice 1:0 (0:0)
Szczepan Hyży 60

Raba Dobczyce - Turbacz Mszana Dolna 4:6 (1:0)
bramki dla Raby: Szczepan Hyży x3, Janusz Krawczyk

Sosnowianka Stanisław Dolny - Raba Dobczyce 4:1 (3:0)
dla Raby: Szczepan Hyży 87 (k)

Raba Dobczyce - Borek Kraków 8:2 (3:1)
dla Raby: Arkadiusz Dudek 10, 20, Dariusz Nowak 15, Mateusz Ciask 54, Bartłomiej Idzi 60, 87, Piotr Grudzień 71, Rafał Zborowski 76

Raba Dobczyce - Pasternik Ochojno 4:1 (3:0)
dla Raby: Hyży 1, Mróz 30, Dudek 42, Idzi 55

Orzeł Iwanowice - Raba Dobczyce 4:4 (3:4)
dla Raby: Paweł Mróz x2, Maciej Piwowarczyk, Szczepan Hyży (k)

Rundę rewanżową biało-niebiescy rozpoczną od dwóch pojedynków na własnym boisku, przy ul.Podgórskiej. W Dobczycach najpierw pojawi się myślenicki Orzeł, zaś tydzień później Rokita Kornatka.

W obu tych meczach jesienią było remisowo, teraz chcąc piąć się w górę tabeli trzeba te mecze zakończyć zwycięsko. - Zawsze trzeba grać o najwyższe cele i o takie również będziemy walczyć w rundzie wiosennej. Patrząc na potencjał tej drużyny zasługuje ona na to, by być przynajmniej w pierwszej trójce ligi. Najważniejsze aby dobrze zacząć tę rundę i powoli piąć się w górę tabeli. Siódme miejsce po rundzie jesiennej jest poniżej oczekiwań, a na pewno poniżej potencjału drużyny.

Na koniec kilka słów o zmianach kadrowych. Bo i bez tych się nie obyło. Wiosną w barwach Raby nie zobaczymy Piotra Brytana, Jana Majewskiego oraz Piotra Śmigli. Tych trzech zawodników z gry eliminują kontuzję. Treningów z zespołem nie podjął również Grzegorz Gorzkowski, który wiosną powalczy w B-klasowej Rabie II. Z gry w Rabie definitywnie zrezygnował zaś Konrad Kabaja.

Przeciwną decyzję do Kabai podjęli za to Daniel Mika i Dariusz Nowak. Obaj zdecydowali się wznowić treningi (pierwszy po półrocznej przerwie, drugi po nieco dłuższej) i wiosną zobaczymy ich w seniorskiej Rabie. Do drużyny dołączył również 17-letni Mateusz Ciask, który zdążył już nawet zdobyć debiutanckiego gola w sparingu z Borkiem.

Do rozgrywek zgłoszony zostanie również trener Piotr Żuk, lecz do jego obecności na boisku dojdzie tylko w przypadku większej ilości kontuzji czy też pauz za kartki.

Kadra drużyny na rundę wiosenną 2015:

Trener drużyny: Piotr Żuk
Kierownik drużyny: Bartłomiej Polończyk

Bramkarze: Adrian Grandys (19.01.1997), Błażej Mazurkiewicz (30.12.93), Michał Ruman (18.06.82)

Obrońcy: Krzysztof Budyn (02.08.91), Bartłomiej Czarnota (22.06.92), Piotr Godula (10.03.83), Piotr Grudzień (24.10.82), Bartłomiej Idzi (07.02.95), Bartłomiej Krawczyk (02.11.96), Daniel Mika (16.09.1995), Rafał Zborowski (24.09.92), Piotr Żuk (18.01.1979)

Pomocnicy i napastnicy: Mateusz Ciask (06.12.1998), Arkadiusz Dudek (12.12.95), Szczepan Hyży (14.06.92), Patryk Kubacki (06.04.1997), Paweł Mróz (12.06.91), Dariusz Nowak (13.08.1992), Damian Piwowarczyk (14.09.88), Maciej Piwowarczyk (27.07.94), Michał Zborowski (24.09.96), Mateusz Ziemianin (04.03.1997), Łukasz Ziemianin (10.08.95)

Przybyli: trener/zawodnik Żuk (Wróblowianka Kraków), Ciask (z juniorów), Mika, Nowak (powrót do gry)
Ubyli: trener Michał Sikora (kadra Małopolski UEFA Regions Cup) a także: Piotr Śmigla, Jan Majewski, Piotr Brytan (kontuzje), Grzegorz Gorzkowski (Raba II), Konrad Kabaja (rezygnacja z gry)