SENIORZY: Fura emocji w Biskupicach! Od 2:0 do 4:4

• autor: RedakcjaKSR, 2015-03-22 18:02
Ostre strzelanie urządzili sobie gracze Raby i Orła Iwanowice w sobotnim sparingu...

W sobotnie popołudnie nasza drużyna seniorów udała się do podkrakowskich Biskupic na towarzyski mecz z A-klasową drużyną Orła Iwanowice. Jak to już często bywało w tym okresie z różnych powodów Raba nie mogła zagrać w najsilniejszym składzie.

Na samym początku trzeba nadmienić iż był to pierwszy sparing na naturalnej trawie, co widać było szczególnie w pierwszych minutach spotkania. Kiedy nasi zawodnicy oswoili się z murawa było już 2:0 dla drużyny gospodarzy! Na szczęście jednak potem do głosu doszli biało-niebiescy i w 15 minucie Paweł Mróz zdobył bramkę kontaktową.

Chwile później Orzeł podwyższył wynik meczu na 3:1 po ładnej akcji i dośrodkowaniu w pole karne. Mimo utraty gola zawodnicy z Dobczyc odpowiednio zareagowali na tą bramkę i zaczęli śmielej nękać przeciwnika. To się opłaciło. Jeszcze przed przerwą swoje gole dołożyli Paweł Mróz, Maciek Piwowarczyk oraz Szczepan Hyży, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym.

W drugiej połowie Raba mogła podwyższyć prowadzenie, jednak Mateusz Ciask z najbliższej odległości przestrzelił, natomiast Szczepan Hyży minimalnie spudłował z 40 metrów, próbując przelobować bramkarza. Swój pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał również bardzo aktywny tego dnia Paweł Mróz.
Natomiast swoja praktycznie jedyną okazję w drugiej połowie wykorzystali gospodarze i mecz zakończył się wynikiem 4:4.

Już w najbliższą sobotę (jeśli tylko aura pogodowa pozwoli) inauguracja piłkarskiej wiosny przy Podgórskiej. W premierowym meczu rundy wiosennej podopieczni trenera Żuka zmierzą się z Orłem Myślenice. Pierwszy gwizdek arbitra o godz.15:30. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

W najbliższych dniach zaprezentujemy artykuł podsumowujący zimowy okres przygotowawczy, a także przedstawimy kadrę drużyny na wiosenne rozgrywki.

Sparing, 21.03.2015 - Biskupice
Orzeł Iwanowice - Raba Dobczyce 4:4 (3:4)
Kamil Stawiarski x2, Dariusz Ziarko, Mateusz Trzeciakiewicz - Paweł Mróz x2, Maciej Piwowarczyk, Szczepan Hyży (k)

Orzeł: Kmita (46 Sekuła) - Jaworski (35 Płatek), Adamski, Leśko (46 Ł.Jakubek), Byrski (46 Świerk) - Trzeciakiewicz, Drożniak (46 Kazanowski), Kwiatkowski, Stawiarski (46 Jakubek) - Metz - Ziarko (65 Stawiarski)