SENIORZY: Porażka pod okiem Wiślaków (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2015-02-21 21:09
Kiepski mecz rozegrali dziś zawodnicy z Dobczyc. Na oczach piłkarzy Wisły podopieczni trenera Żuka ulegli Sosnowiance...

Trzeci mecz kontrolny tej zimy rozegrali w sobotnie przedpołudnie zawodnicy Raby Dobczyce. Na sztucznej murawie w Myślenicach nasza drużyna mierzyła się z siódmym zespołem Klasy Okręgowej (Wadowice), Sosnowianką Stanisław Dolny. Ekipa Raby do tego sparingu przystąpiła w mocno okrojonym składzie, co niestety wydatnie przełożyło się na osiągnięty rezultat.

Zobacz zdjęcia z meczu.

Pierwszą połowę zdecydowanie wygrali zawodnicy Sosnowianki, którzy aż trzykrotnie pokonali Rumana! Strzelanie w meczu, po kwadransie gry, rozpoczął Skórski, wykorzystując dobre, prostopadłe podanie ze środka boiska. Chwilę później Raba stworzyła okazję do remisu ale Dudek i Hyży nie potrafili celnie uderzyć do bramki rywala.

Końcowe pięć minut premierowej części gry, katastrofalnie rozegrali gracze z Dobczyc. W ciągu zaledwie dwóch minut rywale wyprowadzili zabójcze kontry, za każdym razem trafiając do siatki.

Po zmianie stron poczynaniom zawodników obu drużyn przyglądali się piłkarze Wisły Kraków, którzy po wczorajszym ligowym starciu z Pogonią Szczecin (1:1) przeprowadzali pomeczowy rozruch, w swojej bazie treningowej, mieszczącej się tuż obok sztucznego boiska na Zarabiu. Ostatnie 20 min pojedynku Sosnowianki z Rabą oglądał również asystent trenera Franciszka Smudy, Kazimierz Kmiecik.

Rezultat spotkania ustalony został parę minut przed końcem. W polu karnym faulowany był Szczepan Hyży, który chwilę później celnie strzelił z rzutu karnego.

Czwarty test-mecz podopieczni trenera Żuka rozegrają już za tydzień. W sobotę 28 lutego, tradycyjnie już na sztucznym boisku w Myślenicach, Raba zmierzy się z Borkiem Kraków. Początek spotkania o godz.10:00.

Sparing, 21.02.2015 -
Sosnowianka Stanisław Dolny - Raba Dobczyce 4:1 (3:0)
Paweł Skórski 15, 40, Marcin Sosin 42, testowany 54 - Szczepan Hyży 87 (k)

Sędziował: Michał Bargiel (KS Myślenice)