ŻAKI: Towarzysko z Pasami

• autor: RedakcjaKSR, 2014-11-11 21:33
Wczoraj późnym popołudniem, na sztucznej nawierzchni pod balonem przy ul. Wielickiej, nasza drużyna Żaków rozegrała mecz sparingowy ze swoimi rówieśnikami z Krakowa.

Mecz sparingowy, 10.11.2014 - Kraków
Cracovia Kraków - Raba Dobczyce 9:3 (5:0)

Raba: Twardowski Jakub, Szczepański Jakub, Danek Patryk, Paluch Albert, Zborowski Karol, Łętocha Patryk, Mucha Eryk, Świetlik Semir, Grabowski Aleks

Na początku nasi zawodnicy wyszli chyba trochę przestraszeni, ponieważ ciężko było im skonstruować jakąś akcję, lecz z biegiem czasu zaczęli coraz śmielej poczynać sobie w swoich działaniach ofensywnych, coraz bliżej podchodząc pod bramkę Cracovii. Wreszcie można było zobaczyć kilka świetnych strzałów z dystansu, a kilka akcji sam na sam powinno zakończyć się bramką dla naszej drużyny.

Niestety w pierwszej połowie nikt nie potrafił pokonać bramkarza Cracovii a raz na przeszkodzie stanęła poprzeczka. Po pierwszej części meczu wynik brzmiał 5:0 (grano 2x35).

W drugiej części meczu wreszcie nasza drużyna zagrała odważniej, grając na swoim wysokim poziomie - do czego z resztą nas przyzwyczaili. Grając piłką i zespołowo strzelili gospodarzom trzy bramki, tracąc przy tym cztery gole. Wynik całego meczu 9:3 dla drużyny Cracovii.

Pomimo porażki, był to bardzo cenny mecz dla naszej drużyny, ponieważ pokazał nad czym jeszcze powinniśmy pracować i że wychodząc na boisko powinno się czuć respekt do przeciwników, ale nigdy nie powinno się ich bać. Mimo wszystko brawa dla całego zespołu!