Ślubowanie - święto nowych adeptów Szkółki KS Raba

• autor: RedakcjaKSR, 2014-11-10 11:58
Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem ślubowania a także sportowego podsumowania roku 2014...

Wypełniona niemal po brzegi aula widowiskowa w RCOS-ie była świadkiem uroczystego wydarzenia. Tradycyjnie już rozpoczęło się ono od złożenia ślubowania, którego dokonali zawodnicy i zawodniczki naszej Szkółki. Po odczytaniu roty przyszedł czas na wręczenia legitymacji dla nowych członków i członkiń. Zarówno dla chłopców jak również dziewcząt - siatkarek, była to bardzo podniosła chwila, co dało się zauważyć podczas odbioru stosownego dokumentu.

Następnie odbyło się sportowe podsumowanie mijającego powoli 2014 roku. Nie obyło się bez prezentacji bardzo dobrych rezultatów, które na różnych płaszczyznach rywalizacji osiągali nasi zawodnicy. Do największych sukcesów w ostatnich 11 miesiącach należy zaliczyć m.in. pierwsze miejsce drużyny Juniorów Starszych w halowym turnieju o Mistrzostwo PPN Myślenice, drugą lokatę w podobnym turnieju, tylko w kategorii Orlików, trzecie miejsce drużyny Grecji w Deichmannie, awans do Klasy B drugiej drużyny seniorskiej. Należy również pamiętać o triumfie pierwszej seniorskiej ekipy w Pucharze Burmistrza, czy też sukcesach Młodzików vel Trampkarzy w letniej imprezie pt. "Wakacje z piłką nożną". Na koniec "rozliczeń" była również tradycyjna już kompilacja muzyczno - zdjęciowa. Całość do obejrzenia - TUTAJ.

Kiedy zakończono pokazy multimedialne mikrofon w swoje ręce przejął Prezes Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice, Stefan Socha. Wieloletni arbiter piłkarski był pod dużym wrażeniem całego wydarzenia i jak powiedział "Raba z taką młodzieżą i z takim zapałem działaczy na pewno nigdy nie zginie". Sternik myślenickiego Związku po krótkiej przemowie wręczył kapitanowi Raby II, Januszowi Krawczykowi okazały puchar i dyplom za awans do Klasy B i życzył kolejnej promocji, tym razem do "Serie A".

Prezes Socha wraz z obecnym również wiceprezesem Czesławem Ulmanem uhonorowali również takie osoby jak:

- Burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce Marcin Pawlak
- Prezes KS Raba Tomasz Krasek
- Tomasz Suś
- Zenon Budzyn
- Maria Brydniak
- Bogusław Batko

Po laurach od włodarzy związkowych przyszedł czas na podziękowania z rąk Prezesa KS Raba, Tomasza Kraska. Z jego rąk odpowiednie upominki, za pomoc i wsparcie dla Klubu, otrzymały następujące osoby:

- Burmistrz Miasta i Gminy Dobczyce Marcin Pawlak
- Anna i Michał Masełko, Betoniarnia Masełko&Masełko
- Magdalena i Mateusz Masełko, Betoniarnia Masełko&Masełko
- Jolanta i Piotr Durek, Alpit Elektronika
- Rafał Kalemba, ELKAL
- Elżbieta i Marian Masełko, Marbud
- Zbigniew Kordula, Fotocolor Laboratorium
- Izabela i Wojciech Laszczak, Larkis
- Andrzej Topa, MGOKiS Dobczyce
- Julian Pudlik, Generalbud
- Stefan Socha, Podokręg Piłki Nożnej Myślenice
- Elżbieta i Paweł Kania,
- Krzysztof Kasprzycki, Rucola Caffe
- Mateusz Żuławiński, IN-TEL RTV - MEBLE - AGD

Po klubowej uroczystości, kilkadziesiąt minut później, odbył się towarzyski mecz Futsalu, w którym zagrały reprezentacje Oldbojów Polski i Słowacji. Relację z tego spotkania, w których zagrali gracze Raby II, Janusz Krawczyk i Tomasz Suś, możecie przeczytać TUTAJ.