II-Liga Trampkarzy PPN Myślenice, 27.10.2014 -
Raba Dobczyce - Gościbia Sułkowice 1:1
bramka: Patryk Grandys

Raba: Brajan Żyła - Krystian Rokosz, Jakub Majewski, Sebastian Michalak, Konrad Walas, Mateusz Filutowski, Konrad Papież, Michał Wierzba, Dawid Ryskala, Patryk Grandys, Karol Kania

W przedostatniej kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi trampkarzy, naszej drużynie przyszło spotkać się z bardzo dobrze spisującą się do tej pory drużyną Gościbi Sułkowice. Mecz jak można było przypuszczać toczył się pod dyktando przyjezdnych, którzy często gościli na połowie Raby.

Jednak nasza drużyna pokazała charakter ponieważ grając przez pierwsze 20 minut w dziesięciu i w bardzo okrojonym składzie (choroby), potrafiła jako pierwsza zdobyć bramkę. Bardzo dobre prostopadłe prostopadłe Mateusza Filutowskiego na gola zamienił Patryk Grandys, który w sytuacji sam na sam, zachował zimną krew i minąwszy bramkarza, na ziemię położył jeszcze dwóch obrońców i ze spokojem skierował piłkę do bramki. To była jedna z kilku bardzo dobrze wyprowadzonych kontr w tym spotkaniu. Niestety tylko jedna zamieniona na bramkę.

Nasza defensywa spisująca się bardzo dobrze już w kolejnym meczu, dała się zaskoczyć tylko raz. A mianowicie po rzucie rożnym wykonywanym przez graczy z Sułkowic, nikt nie przeciął wysoko lecącej piłki, a ta spadła na piąty metr pod nogi gracza Gościbi, któremu pozostało tylko skierować piłkę do naszej bramki. W drugiej połowie, goście przeważali jednak Raba bardzo dobrze przerywała ataki, odgryzając się czasami szybko wyprowadzonymi kontrami.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i chyba goście mogą żałować straty dwóch punktów, ponieważ w ostatniej minucie mieli piłkę meczową, jednak nie potrafili pokonać w sytuacji sam na sam doskonale spisującego się w naszej bramce Brajana Żyły.

Brawa dla całego zespołu Raby za charakter jaki pokazali w tym meczu. Przypomnieć trzeba, że jest to już czwarty kolejny mecz bez porażki naszej drużyny w obecnych rozgrywkach.