SENIORZY: Armaty wystrzeliły, jest pierwsze zwycięstwo!

• autor: RedakcjaKSR, 2014-09-06 22:00
Po trzech remisach dziś zespół Raby wreszcie pokonał swojego przeciwnika...

Na początek statystyka

Ostatnie, ligowe zwycięstwo zespołu Raby miało miejsce 28 maja 2014 roku. Wówczas biało-niebiescy pokonali na własnym obiekcie... Wolnych Kłaj 1:0. Następnie było 6 meczów bez zwycięstwa. Pięć remisów (0:0 z Wiślanką, 1:1 z Dziecanovią, Orłem i Gościbią oraz 3:3 z Rokita) a także porażka 2:3 z Czarnymi Staniątki.

Dziś wreszcie nasz zespół sięgnął po komplet punktów, dzięki czemu przedłużył koleją passę. Dla drużyny z Dobczyc był to 30 ligowy mecz bez porażki na boisku przy ul.Podgórskiej.

Roszady w składzie

Dziś już tradycyjnie nie obyło się bez (wymuszonych) zmian w kadrze. Na prawej stronie obrony zagrał Mróz. W środku pomocy od pierwszej minuty, po raz pierwszy w tym sezonie, wystąpił kapitan zespołu, Damian Piwowarczyk. Lista nieobecnych długa... B.Krawczyk, Śmigla, Czarnota, Idzi, Brytan a także  Kabaja.

Początek meczu był dla Raby bardzo optymistyczny. Optymizm szybko został zamieniony w radość, bowiem już w 8 minucie meczu piłkę do siatki wolnych wbił Hyży, po rozegraniu futbolówki z rzutu z autu. 120 sekund później mogło i powinno być 2:0 ale okazji sam na sam nie wykorzystał M.Piwowarczyk, trafiając w interweniującego bramkarza Wolnych. Rywale odgryźli się po kwadransie gry. Wtedy to Rumana postraszył Szmalec, groźnie, lecz niecelnie, strzelając tuż nad poprzeczką.

W 22 minucie przyjezdni znów sprawdzili umiejętności bramkarza Raby. Tym razem był to stały fragment gry. Z rzutu wolnego strzelał Roda ale Ruman znów był tam gdzie być powinien. W końcówce pierwszej połowy zapachniało remisem. Z narożnika pola karnego strzelał Zębala ale Rabie z pomocą przyszedł słupek.

Zobacz zdjęcia z meczu.

Druga połowa dla gospodarzy zaczęła się jeszcze efektowniej niż pierwsza. Szybka kontra, podanie z prawej strony posłał w pole karne M.Zborowski a wprowadzony po przerwie Gorzkowski, po profesorsku, na wślizgu wbił drugiego gola. Goście jeszcze rozpamiętywali stratę gola a 60 sekund później mogli przyjąć trzeciego. Znów w doskonałej okazji znalazł się M.Piwowarczyk i znów górą był golkiper Wolnych.

Wspomniana sytuacja szybko się zemściła, gdyż goście w 52 minucie zdobyli kontaktową bramkę. Po szybkiej kontrze przyjezdnych, R.Zborowski nieprzepisowo, zdaniem sędziego, faulował Romańskiego i arbiter zdecydował się wskazać na "wapno". Karnego nie zmarnował Szmalec.

Szukający gola wyrównującego Wolni próbowali swoich sił parokrotnie ale za każdym razem bez skutku. Co nie udało się ekipie z Kłaja udał się drużynie z Dobczyc. W drugiej minucie (z aż 5 doliczonych) w polu karnym znów z obrońcami gości "zabawił" się M.Zborowski. Pomocnik Raby wymanewrował rywali a następnie w tempo zagrał do M.Piwowarczyka, który tym razem okazji nie zmarnował, ustalając wynik zawodów.

W 5.kolejce "Okręgówki" Raba uda się do Rudnika na mecz z tamtejszym LKS-em. Spotkanie to zaplanowano na niedzielę 14 sierpnia na godz.16:00.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 06.09.2014 -
Raba Dobczyce - Wolni Kłaj 3:1 (1:0)
Szczepan Hyży 8, Grzegorz Gorzkowski 46, Maciej Piwowarczyk 90+2 - Tomasz Szmalec 52 (k)

Sędziowali: Filip Magiera - Bartłomiej Bała oraz Łukasz Wójtowicz (KS Myślenice)
Żółte kartki: Budyn, R.Zborowski, D.Piwowarczyk - Wiktorowicz
Widzów: 120

Raba: Ruman - R.Zborowski, Budyn, Grudzień, Mróz (75 Majewski) - M.Zborowski, Dudek, D.Piwowarczyk, Ziemianin - Hyży (46 Gorzkowski), M.Piwowarczyk
Wolni: Michalski - Kuśnierz, Nowak, Leśniak (57 Chróściel), Kierot (78 K.Tomczak) - Roda (63 Ł.Tomczak), Dębowski (73 Łach), Wiktorowicz, Romański - Szmalec, Zębala