dzisiaj: 743, wczoraj: 793
ogółem: 6 219 909

SENIORZY: Raport z letnich meczów

• autor: RedakcjaKSR, 2014-08-15 13:38
Podczas ostatnich kilkunastu dni zespół Raby rozgrywał mecze kontrolne oraz walczył w Pucharze Polski...

Sparing, 02.08.2014 -
Borek Kraków - Raba Dobczyce 3:1
dla Raby: Szczepan Hyży

Raba: Grandys - R.Zborowski, Budyn, Grudzień, B.Krawczyk - Ziemianin (30 Majewski), Dudek, Hyży, M.Zborowski - M.Piwowarczyk, Mróz

Sparingowy mecz rozegrany na obiekcie Victorii Kraków zakończył się sukcesem ekipy spadkowicza z IV-ligi, Borku Kraków. Drużyna z ul.Żywieckiej ograła zespół Raby 3:1. Co ciekawe w tym pojedynku bramki rywala strzegł... Michał Ruman, gdyż przeciwnik stawił się do meczu bez nominalnego golkipera. Jedyną bramkę swojemu koledze z drużyny strzelił Szczepan Hyży.

Puchar Polski I runda PPN Myślenice, 06.08.2014 -
Raba Dobczyce - LKS Rudnik 5:1
dla Raby: Hyży 24, 25, Mróz 60, Ziemianin 75, M.Piwowarczyk 85

Raba: Ruman - R.Zborowski, Grudzień (46 Budyn), B.Krawczyk (50 Mróz), Śmigla - Ziemianin, Kabaja, Idzi, M.Zborowski - Hyży, M.Piwowarczyk

Pucharowe starcie z beniaminkiem Okręgówki zdecydowanie wygrali piłkarze z Dobczyc, choć to jednak przyjezdni, już w 5 minucie, wyszli na prowadzenie. Później zaś dominację potwierdzili podopieczni trenera Sikory, którzy jeszcze przed przerwą, po golach Hyżego wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron kolejne gole dla biało-niebieskich zdobywali Mróz, Ziemianin oraz Maciej Piwowarczyk.

Sparing, 09.08.2014 -
Górnik Wieliczka - Raba Dobczyce 6:2
dla Raby: Hyży, Grandys

Raba: Ruman - R.Zborowski, Grudzień, B.Krawczyk, Ziemianin - Majewski, Idzi, Dudek, M.Zborowski- Gorzkowski (55 Grandys), Hyży

Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników zespół Raby nie miał za wiele do powiedzenia z efektownie grającym spadkowiczem z IV-ligi. Górnik zdecydowanie dominował, czego efektem było prowadzenie do przerwy 5:0. Po zmianie stron ekipa z Dobczyc zagrała "z kontry" co przyniosło efekt w postaci zwycięstwa tej części gry różnicą 2:1.

Gole zdobywali tradycyjnie już Szczepan Hyży oraz co może być zaskoczeniem Adrian Grandys - nominalny bramkarz, który z powodu braków w kadrze zagrał jako napastnik.

Puchar Polski II Runda PPN Myślenice, 13.08.2014 -
Raba Dobczyce - Pcimianka Pcim 2:4
dla Raby: M.Piwowarczyk (k), Mróz (k)

Raba: Ruman - R.Zborowski, Kabaja, B.Krawczyk (55 Budyn), Śmigla (50 Czarnota) - M.Zborowski, Dudek, Idzi, Ziemianin (77 Grandys) - M.Piwowarczyk, Majewski (46 Mróz)

Podobnie jak w poprzedniej edycji, Raba kończy grę w Pucharze po porażce z Pcimianką. Jesienią ubiegłego roku goście zwyciężyli 4:0, tym razem zaś rozmiary ich zwycięstwa były mniejsze.

Spotkanie dobrze zaczęło się dla Raby, bowiem w 20 min z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Dudku, gola zdobył M.Piwowarczyk. Przed zejściem do szatni przyjezdni zdobywając dwa gole wyszli na prowadzenie. Po przerwie dość szybko dołożyli kolejne dwa i jasne stało się kto awansuje dalej. W 80 min rezultat meczu ustalił Mróz, również z rzutu karnego.

Kolejnym meczem, jaki rozegrają piłkarze Raby, będzie już ligowe starcie z Rokitą Kornatka. Derbowy pojedynek odbędzie się na boisku w Kornatce w niedzielę 24.08.br o godz.17.00.

Pierwotnie inauguracja nowego sezonu miała nastąpić w meczu z Orłem, lecz na prośbę rywali nasza drużyna zgodziła się przełożyć to spotkanie na środę 27 sierpnia (godzina 17.30 stadion Orła Myślenice).

Już z początkiem najbliższego tygodnia podamy kadrę drużyny, która w nowym sezonie będzie reprezentowała nasz Klub w rozgrywkach Klasy Okręgowej (Kraków III).