dzisiaj: 449, wczoraj: 883
ogółem: 6 211 787

Remis i porażka w jednym meczu.

• autor: PoloB., 2009-10-03 20:54
Piłkarze Raby zremisowali w wyjazdowym meczu z Czarnymi Staniątki 1-1.Jako że był to również mecz pucharu Polski,po spotkaniu  rozegrano serię rzutów karnych.W nich lepsi okazali się gospodarze triumfując 3-1 i tym samym uzyskując awans do dalszej rundy....
Czarni Staniątki - Raba Dobczyce 1:1 (0:0)
Sośnicki 90 - Brytan 80

Sędziował: Dariusz Mirek
Żółte kartki: Iwański, Drobniak, Sikora - Figiel
Widzów: 80
Czarni: Machlowski – Iwański (28 Stokłosa), Wolas, Mięso, Błachacz – Sośnicki, Rożek (28 Misiewicz), Sikora, W.Klima – Drobniak (75 Piech), Gawlik.
Raba: Ruman – Choroba, Godula, Wyroba, Grudzień – Krawczyk (61 Kawalec), Piwowarczyk, Hyży, Figiel (84 Latoń) – Twardosz, Rozwadowski (67 Brytan, 85 Rapacz).

Przez cały mecz na boisku trwała niesamowita walka o każdą piłkę. Sędzia zawodów pozwalał na twardą grę, w której momentami trzeszczały kości. W obu zespołach byli zawodnicy, którzy nie dotrwali do końca zawodów z powodu kontuzji, a kilku kolejnych będzie leczyć stłuczenia w tygodniu. Może i dobrze, że była w tym meczu walka, przez co mecz był emocjonujący, gdyż nie było w nim finezyjnych akcji, a klarownych sytuacji bramkowych obie drużyny stworzyły w sumie cztery. Do przerwy okazję stuprocentową zmarnował dla Czarnych Gawlik, w sytuacji sam na sam strzelając prosto w bramkarza. Raba w tej połowie przewyższała gospodarzy agresywnością w grze, przez co sprawiała wrażenie drużyny mającej więcej z gry. Po przerwie także Czarni zaczęli grać bardziej twardo, przez co często trup padał w obu drużynach, a gwizdek sędziego często nie przerywał takich akcji. W tej połowie optyczna przewaga należała do gospodarzy, co nie oznacza, że goście tylko się bronili. Kolejną okazję dla Czarnych zmarnował Gawlik, który oddał niecelny strzał w dogodnej sytuacji, a goście próbowali lobem zaskoczyć Machlowskiego.

Kiedy wydawało się, że bramek w tym meczu nie będzie po zespołowej akcji bramkę dla Raby zdobył wprowadzony na boisko Brytan, który ze stoickim spokojem po "długim słupku" pokonał bramkarza gospodarzy. Ostatnie dziesięć minut to napór piłkarzy Czarnych, który przyniósł efekt w najmniej spodziewanym momencie. W ostatnich sekundach meczu w zamieszaniu w polu karnym Raby strzał życia oddał Sośnicki, który precyzyjnie z podbicia pokonał Rumana. Po tej bramce sędzia zakończył zawody, które zakończyły się sprawiedliwym remisem. W tabeli VI ligi obie drużyny dopiszą sobie po jednym punkcie.
W związku z tym, że mecz ten oprócz VI-ligowych punktów toczył się także o Puchar Polski, a wynik był nierozstrzygnięty sędzia zarządził konkurs rzutów karnych. Lepiej jedenastki wykonywali gospodarze, a należałoby napisać, że goście robili wszystko, aby je przegrać.

Dla Czarnych trafiali Sikora, Piech, i Sośnicki, dla Raby trafił tylko Latoń. Należy podać także nazwiska tych co wykazali się brakiem profesjonalizmu i niemiłosiernie pudłowali, przez co niech trochę się powstydzą. Dla Czarnych przestrzelił Stokłosa, dla Raby Ruman, Godula, Kawalec. Wynik w karnych 3-1 dla Czarnych i ta drużyna awansowała do kolejnej rundy PP.