dzisiaj: 36, wczoraj: 883
ogółem: 6 211 374

Debiut jak marzenie...

• autor: PoloB., 2009-09-20 10:16
Dla  Marka Flaka mecz w Zielonkach był debiutem w drużynie seniorów Raby. Wychowanek naszego klubu, strzelający jak na zawołanie bramki w juniorskim zespole Raby,walczącej z pełnym powodzeniem w I lidze krakowskiej, nareszcie doczekał się debiutu w VI–ligowej piłce i przyznać trzeba, iż był to debiut bardzo obiecujący. 17–latek zdobył 2 gole, w czym wydatnie pomógł mu jego rówieśnik, grający już od pewnego czasu w zespole seniorów Szczepan Hyży. Obok nich na boisku pełno było 40-letniego Janusza Krawczyka, słynnego „Rakiety”...

Zieleńczanka Zielonki – Raba Dobczyce 2-3 (2-2)

ZIELEŃCZANKA:
Szot – Bulak (68 Dragosz), Malec (66 Rożek), Duda (77 M. Kawa), Rokosz – Szumiec, Baran, Dudek, Katarzyński – Kubiak, T. Kawa.
RABA: Ruman – Latoń, Godula, A. Wyroba, Choroba – Krawczyk (84 Kawalec), Brytan (70 Budzowski), D. Wyroba,  Rozwadowski (46 Twardosz) – Flak (27 Gorzkowski), Hyży.

Pojedynek znakomicie ułożył się dla Raby, która już po 18 minutach gry prowadziła 2-0 za sprawą dwóch celnych uderzeń wspomnianego Marka Flaka. W 6 min przejął on podanie od Hyżego i z 6 m skierował futbolówkę do bramki, a 12 minut potem ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola, tym razem sprytnie wykorzystując celne podanie Krawczyka. Bezradni w tej fazie gry gospodarze jedynie w 17 min stworzyli groźną sytuację, ale uderzenie głową Kubiaka z 5 m nie było celne. W 21 min Szumiec, będąc 8 m od bramki Rumana, nie zdołał go pokonać – jego strzał poszybował metr nad poprzeczką. Gospodarze po stracie goli mocno nacisnęli, obrońcy Raby nie ustrzegli się błędów i w 31 min Zieleńczanka doprowadziła do remisu 2-2. Bramkę na 1-2 zdobył Kubiak z 4–5 m, a wyrównał strzałem głową Duda w 31 min.
Druga połowa upłynęła pod znakiem zaciętej i wyrównanej walki. W 57 min A. Wyroba wybił piłkę spod nóg T. Kawie, który sposobił się na 10. metrze do oddania skutecznego strzału. 5 minut potem waleczny Twardosz po walce w polu karnym dopadł do piłki i z 3–4  m skierował ją do siatki. W 72 min okazję do podwyższenia wyniku zmarnowała Raba – Twardosz i Gorzkowski nie potrafili skutecznie zakończyć akcji w polu karnym, a kilka minut później Budzowski świetnie przymierzył z 15 m, ale piłka minimalnie przeszła obok słupka bramki Zieleńczanki.
W końcówce gospodarze rzucili się do desperackich ataków, jednakże zabrakło im przytomności i zwykłego wyrachowania. W 83 min T. Kawa chybił z 6 m, a w 85 min piłka po strzale Barana trafiła w słupek, a wcześniej Budzowski wślizgiem wybił piłkę spod nóg Barana, będącego w dogodnej sytuacji strzeleckiej.