ogółem: 6 211 868

Raba gromi Wawel Szymanowskiego!!

• autor: Rudy, 2009-09-03 10:25
Seniorzy Raby odnoszą kolejne zwycięstwo tym razem gromią Wawel Kraków!!!

Raba już od początku spotkania przejeła inicjatywe, w 18min po dośrodkowaniu Grudnia piłka przeleciała na drugą strone pola karnego zgarną ją Latoń dograł do Choroby, popularny Chory uderzya piłke bardzo niecelnie. Pare sekund później piłkę w pole karne zagrywa Piwowarczyk dopada do niej Choroba oddaje strzał na bramke piłka ociera się od jednego z obrońców Wawelu i zmyla bramkarza w ten sposób Raba prowadziła 1-0. Podopieczni A.Wyroby dążyli do powiększenia prowadzenia w 25 min silny strzał Gorzkowskiego ląduja w rękach bramkarza gospodarzy. Pare minut później szczęścia próbowali 2-krotnie D.Wyroba oraz Latoń ale piłka po ich strzałach mijała światło bramki. W 39 min meczu Raba wyprowadza kontre D.Wyroba po raz kolejny strzela jednak bramkarz Wawelu broni strzał naszego kapitana. W pierwszej połowie już się niewiele działo i zawodnicy Raby schodzili do szatni prowadząć 1-0.

Druga połowa tak jak pierwsza była pod dyktando Raby, w 53 min młodziutki Hyży podaje do D.Wyroby a ten pięknym strzałem z 30 metrów pakuje piłke w samym okienku bramki, 15 minut później Raba dobija Wawel po wyprowadzeniu kontry Rozwadowski wbiega z piłką na 20metr zagrywa prostopadłą piłke do Gorzkowskiego a ten w sytuacji sam na sam zdobywa swojego pierwszego gola w tym sezonie. Kilka minut później Raba "rozklepała" obrone Wawelu piłke na 3 metr zagrywa Gorzkowski ale Krawczyk nie trafia na pustą bramke. Czwarta bramka dla Raby padła w 78 min po faulu na Rozwadowskim sędzia dyktuje rzut wolny, sam poszkodowany wykonuje stały fragment gry dorzuca piłkę do Hyżego a ten strzałem głową strzela swojego pierwszego gola w seniorskiej przygodzie z piłką w tym sezonie. Pięc minut przed końcowym gwizdkiem Raba mogła zdobyć 5 bramke w pole karne dorzuca Budzowski do piłki dopada Twardosz ale nie trafia w światło bramki.

Zawodnicy Raby pokonali Wawel zasłużenie nie dając gospodarzą cienia nadzieji na zdobycz punktową w tym meczu.

Po zwycięstwie nad Wawelem Raba awansowała na 2 miejsce w tabeli.

Skład Raby: Ruman - A.Wyroba (Twardosz 76), Godula, Latoń (Budzowski 73), Grudzień (Jamróz 73), Piwowarczyk, Rozwadowski D.Wyroba, Choroba (Krawczyk 52), Hyży, Gorzkowski

Żołte kartki: Rozwadowski

Widzów: ok.40