statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo Raby!! Wawel spada do A-klasy!!!

• autor: el_toro20, 2009-06-27 20:55
Raba Dobczyce pokonała dziś Wawel Kraków 2-1(0-1).Spotkanie było bardzo emocjonujące a zwycięskie bramki dla Raby padły w 88 i 90+1 min a ich strzelcami byli odpowiednio:Damian Piwowarczyk i Dominik Choroba...

Bardzo ciekawe spotkanie obejrzeli wczoraj kibice którzy przybyli na stadion Raby przy ul.Podgórskiej.Do Dobczyc zawitała tym razem drużyna Wawelu Kraków prowadzona przez,dobrze znanego kibicom w Dobczycach,Henryka Szymanowskiego.Wawel chcąc myśleć o grze w barażach musiał to spotkanie wygrać i przez 85 min spotkania był bardzo bliski osiągnięcia tego celu,lecz ambitnie grająca Raba w końcówce spotkanie pozbawiła Wawel jakichkolwiek złudzeń komu w tym meczu należały się 3 pkt.

Pierwsze minuty to "niemrawe"ataki gości którzy szybko chcieli zdobyć bramkę ale brakowało im skuteczności.Bliski powodzenia był w 10 min jeden z napastników ale będąc sam na sam z Rumanem nieznacznie przestrzelił.Później "do głosu"doszli zawodnicy Raby.Przed szansą w 15 min staną Rapacz ale piłka po jego ładnym strzałem z woleja o centymetry minęła okienko bramki Wawelu.Wreszcie w 25 min goście,ku zaskoczeniu publiczności,zdobyli bramkę.Po ładnej akcji środkiem boiska i kilkoma szybkimi podaniami "rozklepali"obronę Raby i napastnikowi nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki.Po tym golu Raba rzuciła się do odrabiania strat ale świetnie w bramce Wawelu spisywał się Woźniak.To dzięki jego nieprzeciętnym umiejętnością i dużym szczęściu goście do przerwy sensacyjnie prowadzili w Dobczycach.
Na drugą połowę trener Wyroba dokonał dwóch zmian w składzie.Rapacza zmienił,powracający do gry w Rabie,Brytan a miejsce Budzowskiego na prawej stronie obrony zajął Choroba.Jak się później okazało były to bardzo dobre zmiany.
Raba od początku drugiej połowy "przycisnęła" Wawel ale niestety liczne strzały na bramkę kończyły się niepowodzeniem.Swoje okazje bramkowe zmarnowali w tym czasie:Twardosz,Brytan,D.Wyroba i Kawalec.W 78 min kapitalnie z rzutu wolnego uderzył D.Piwowarczyk ale i ten strzał nie pokonał Woźniaka.Gdy wydawało się że Wawel osiągnie swój cel,jakim byłaby ewentualna wygrana,Damian Piwowarczyk zdecydował się na strzał z okolic pola karnego i piłka wylądowała w bramce,tym razem źle ustawionego golkipera Wawelu.Po tym golu z graczy Wawelu "uszło powietrze"a Raba zwietrzyła swoją szansę i atakowała dalej.W 91 min z dystansu potężnie uderzył Brytan,bramkarz Wawelu sparował piłkę przed siebie,tam dopadł do niej Choroba i mocnym strzałem nie dał jakichkolwiek szans na skuteczną interwencję Woźniakowi.Po tym golu bramkarz Wawelu,który kilka minut wcześniej otrzymał żółtą kartkę za opóźnienie gry,tak usilnie domagał się odgwizdania spalonego że zobaczył drugą żółtą kartkę i mógł się udać do szatni.Schodząc z boiska wdał się jeszcze w słowną utarczkę z Twardoszem a że ten miał już na swoim koncie "żółtko" to obaj wylecieli z boiska.Po tym chwilowym zamieszaniu sędzia odgwizdał koniec meczu.
Tak więc zasłużone,choć nie bez trudu wywalczone zwycięstwo.Dla Wawelu ta porażka,przy jednoczesnej wygranej Pogoni Miechów z Prądniczanką oznacza spadek do A-klasy.Raba kończy sezon z dorobkiem 56 pkt i 4 miejscu w tabeli.Jak na beniaminka to bardzo dobre osiągnięcie i należy tylko mieć nadzieje że następny sezon będzie jeszcze lepszy i uda się awansować do V ligi.

Szczegółowe podsumowanie rozgrywek VI ligi już we wtorek na naszej stronie Zapraszamy..

Raba Dobczyce-Wawel Kraków 2-1 (0-1)
Dla Raby:D.Piwowarczyk,D.Choroba