Jak Michał Nowak awansował do III ligi.

• autor: el_toro20, 2009-04-11 09:38
Jak Michał Nowak awansował do III ligi...
W dzisiejszym wydaniu Dziennika Polskiego ukazał sie artykuł o zawodniku Raby-będącym obecnie na wypożyczeniu w III ligowym Dalinie Myślenice.

Po 14 latach występów we wszystkich kategoriach wiekowych w barwach dobczyckiej Raby utalentowany Michał Nowak przeszedł do III-ligowego Dalinu Myślenice.

- Możliwość gry w Dalinie jest dla mnie sportowym awansem - nie ma wątpliwości bramkostrzelny lewoskrzydłowy, który może również grać w ataku. - Chcę się rozwijać dlatego skorzystałem z oferty myślenickiego klubu.

W okresie przygotowawczym wychowanek Raby Dobczyce (186 cm wzrostu, 80 kg wagi) w 9 meczach strzelił 4 bramki, w tym w ostatnim pojedynku w Zielonkach z II-ligowym Przebojem Wolbrom, trener Wiesław Bańkosz desygnował go do napadu wraz m.in. z Marcinem Drobnym; piłkarz ten, obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi potrafi celnie uderzyć nie tylko z dystansu. W ostatnim wyjazdowym pojedynku meczu myśleniczan z Puszczą wygranym przez gości 2-0, Nowak zdobył drugą bramkę . - Chce się pokazać z jak najlepszej strony w Dalinie - tłumaczy niespełna 22-letni piłkarz, studiujący zaocznie na II roku Akademii Swiętokrzyskiej. Michał Nowak już w drużynie juniorów Raby zdobywał tytuł króla strzelców, a w sezonie 2007/2008 wraz z Tomaszem Burdą (Tempo Rzeszotary) był najlepszym strzelcem w rozgrywkach myślenickiej klasy A. Za swój najlepszy mecz w barwach Raby Michał Nowak uważa ubiegłoroczny finałowy pojedynek PP na szczeblu Podokręgu Myślenice, w którym Raba wygrała z Gościbią Sułkowice 5-4, a on sam zdobył 4 gole.

Jesienią ubiegłego roku, grając w VI-ligowej Rabie, strzelił 5 goli, w tym m.in. w wyjazdowym pojedynku w Zakliczynie z liderem rozgrywek - Jordanem. Jego wejście po przerwie i 2 gole przesądziły o losach tego zaciętego spotkania.

Michał Nowak został wypożyczony do Dalinu na rundę wiosenną. Czy kolejny wychowanek Raby będzie wzmocnieniem Dalinu, nawiązując do niedawnych lat, kiedy w myślenickim klubie grali z powodzeniem Tomasz Stoch, Marek Czajczyk, Artur Skiba oraz Marek i Piotr Brytanowie?

źródło Dziennik Polski 11.04.2009 (ADOM)

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.