Wakacje z piłką: Druga lokata Raby i awans do dalszych gier

• autor: RedakcjaKSR, 2014-07-25 16:12
W dniu dzisiejszym, na obiekcie Dalinu Myślenice, rozegrano powiatowe finały turnieju wakacyjnego dla najmłodszych piłkarzy...

SŁÓW KILKA O TURNIEJU.

Turniej "Wakacje z Piłką 2014", to impreza kierowana do najmłodszych dzieci, które pozostały w domach na okres wakacji. Zawody odbywają się najpierw na etapie gminnym, następnie powiatowym i subregionalnym. Wyłonione w ten sposób 10 najlepszych drużyn zagra w wielkim finale wojewódzkim, który odbędzie się 23 sierpnia w Swoszowicach.

To druga edycja zawodów, która przed rokiem cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Województwo Małopolskie przeznacza na projekt kwotę około 400 tysięcy złotych, najlepsze zespoły chłopców wyjadą pod koniec wakacji na obozy sportowe, podczas których uczyć się będą od największych gwiazd krakowskiej piłki.

TURNIEJOWE ZMAGANIA RABY

W tym roku w turnieju wystartowały dwa zespoły z Dobczyc. W fazie gminnych eliminacji, rozegranych na boisku w Brzączowicach, zespół Raby I pokonał tamtejszą Iskrę i w bratobójczym pojedynku Rabę II (do gry nie przystąpiła Dziecanovia) i zapewnił sobie awans do turnieju powiatowego. Tam konkurencja była już o wiele mocniejsza i liczniejsza, bowiem do rywalizacji stanęło 8 najlepszych zespołów. I tak w wyniku losowania zespół z Dobczyc trafił do grupy A. Rywalami naszej drużyny byli chłopcy z Lubomira Wiśniowa, Beskidu Tokarnia i Orlika Trzebunia. W grupie B wystartowali futboliści Dalinu Myślenice, Karpat Siepraw i Topora Tenczyn.

W premierowym spotkaniu fazy grupowej Raba zmierzyła się z Lubomirem. Spotkanie rozstrzygnęło się już po pierwszej połowie (grano 2x10min) kiedy to nasz zespół wbił rywalowi trzy gole a nie stracił w tym czasie ani jednego. Po zmianie stron oba teamy wbiły po jednym golu i mecz zakończył się zwycięstwem 4:1.

Kolejną przeszkodą była ekipa Beskidu Tokarnia. "Górale" również nie znaleźli sposobu na dobrze grających zawodników z Dobczyc i podobnie jak Lubomir ulegli 4:1. W decydującym meczu o pierwsze miejsce w grupie Raba rywalizowała z Trzebunią.

Zespół ten długo utrzymywał się przy piłce lecz nic wielkiego z tego nie wynikało. W 14 min gry szybką kontrę zainicjował K.Grandys, następnie przedryblował dwójkę rywali i podał piłkę tuż przed bramkę. Tam dopadł do niej Włódyka i z bliska skierował ją do siatki. Później umiejętna gra w obronie i dobre interwencje Żyły sprawiły, że to Raba mogła się cieszyć z pierwszego miejsca w grupie.

Spotkanie finałowe skojarzyło naszą drużynę z miejscowym Dalinem, który również z kompletem zwycięstw zakończył boje w grupie B. Mecz dobrze ułożył się dla gospodarzy, którzy z pierwszego gola cieszyli się już po... 35 sekundach gry. W 4 min piłkę z bramki znów musiał wyjmować golkiper Raby. Jednak chwilę później nadzieję na korzystny wynik dał Włódyka. Dalin jednak pokazał bardzo mądrą i skuteczną grę, dzięki czemu pokonał naszych graczy w stosunku 7:2.

Porażka w meczu o prestiż i tak dała awans do finałów "subregionalnych". Te odbędą się 14 sierpnia (czwartek) o godz.10.00 na stadionie Krakusa Swoszowice (ul .Moszyńskiego 9).

Mecze grupowe (finały powiatowe):

Raba Dobczyce - Lubomir Wiśniowa 4:1 (3:0)
dla Raby: P.Grandys x2, K.Grandys, Włódyka

Beskid Tokarnia - Raba Dobczyce 1:4 (0:2)
dla Raby: K.Grandys, Włódyka, Parwa, P.Grandys

Raba Dobczyce - Orlik Trzebunia 1:0 (0:0)
Włódyka

Mecz o 1.miejsce:
Dalin Myślenice - Raba Dobczyce 7:2 (3:1)
dla Raby: Włódyka x2

Końcowa kolejność:
1. Dalin Myślenice - awans do dalszych gier