SENIORZY: Skromna wygrana po golu Brytana

• autor: RedakcjaKSR, 2014-05-28 21:40
Po dwóch przegranych meczach dziś wreszcie zespół Raby zaksięgował komplet punktów...

Zaległe spotkanie 22.kolejki Klasy Okręgowej (Kraków III) zakończyło się skromnym, lecz zasłużonym zwycięstwem Raby. Gospodarze po wcześniejszych porażkach w Branicach i Śledziejowicach dziś wreszcie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

Pierwsza połowa upłynęła po dyktando miejscowych, którzy przez większą część czasu prowadzili gre. Nic z tego jednak nie wynikało i groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. Jedną z niewielu okazji zmarnował, pod koniec pierwszej połowy, M.Piwowarczyk. Młody napastnik Raby źle uderzył piłkę będąc w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Przyjezdni, którzy do Dobczyc przyjechali w mocno okrojonym składzie swoich szans szukali głównie w kontratakach.

Druga połowa również nie zmieniła obrazu gry. Dominujący gospodarze dopięli swego dopiero w 77 minucie gry. Z rzutu rożnego celnie w pole karne dośrodkował M.Zborowski. Tam futbolówkę przejął stojący na bliższym słupku  Piotr Brytan i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał Michalskiego. Sześć minut przed końcem za brzydki faul z boiska "wyleciał" młodszy z braci Zborowskich - Michał. Mimo gry w przewadze Wolni nie potrafili zaskoczyć bramkarza i obrony Raby.

Dla podopiecznych Michała Sikory był to już 26. ligowy mecz bez porażki na własnym boisku.

Już w sobotę (31.05.2014) przy Podgórskiej hit sezonu. Do Dobczyc bowiem zawita lider rozgrywek i główny kandydat do awansu - Wiślanka Grabie. Początek tego ciekawie zapowiadającego się meczu o godz.18.00.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 28.05.2014 -
Raba Dobczyce - Wolni Kłaj 1:0 (0:0)
Piotr Brytan 77

Sędziował: Mateusz Kura (KS Kraków)