ogółem: 6 220 737

SENIORZY Rezerwy: Raba II jedną nogą w B-klasie!

• autor: RedakcjaKSR, 2014-05-11 08:54
Po arcyważnej wygranej nad Sokołem rezerwa Raby coraz bliżej awansu...

Mecz w Dobczycach mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Tylko pierwsze 10 minut w tym meczu przeważali zawodnicy z Borzęty. Drużyna Raby pokazała we wczorajszym meczu, że jest drużyną dojrzalszą i najlepszą w swojej lidze.

W pierwszej połowie po crossowym podaniu Krawczyka, Gorzkowski huknął jak z armaty z 30 metrów ale piłka wylądowała na poprzeczce Sokoła. Zawodnicy z Dobczyc w pierwszej części meczu stworzyli jeszcze kilka dogodnych sytuacji ale niestety piłka nie wpadła do bramki.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Raby, która... jednak straciła gola i przegrywała 0:1!
Sokół przeprowadził szybką kontrę, której zwieńczeniem była bramka. Podrażnieni zawodnicy Raby szybko wzięli się do pracy i po rzucie rożnym wykonanym przez Gorzkowskiego piłkę do bramki wepchnął Godula. W 70 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Rapacz i mając przed sobą tylko golkipera Sokoła przestrzelił. Kilka minut później długie podanie Susia do Krawczyka a ten bez namysłu wrzuca piłkę w pole karne. Tam jednak Michura nie kończy tej ładnej, szybkiej akcji. Co się odwlecze to nie uciecze, chciało by się powiedzieć...

W 80 minucie meczu rzut rożny dla zawodników z Dobczyc. Gorzkowski wrzuca piłkę w pole karne a całą sytuację zamyka strzałem do bramki Michura. Do końca meczu nie padła już żadna bramka i Raba zalicza "majstra". Zawodnicy po meczu zadedykowali to zwycięstwo Michałowi Kawalcowi i jego małżonce Magdalenie, którzy tydzień temu stanęli na ślubnym kobiercu. Warto podkreślić duże zainteresowanie tym meczem i pozytywny doping zarówno kibiców z Dobczyc jak i Borzęty. Okazuje się, że nawet w niższych ligach piłka nożna dostarcza wiele emocji.

Po wczorajszej wygranej Raba II plasuje się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Gracze trenera Goduli mają na swoim koncie 31 punktów w 12 meczach. Zespół z Borzęty ma jedno spotkanie mniej, zaś punktów na dziś 26.

W 14.kolejce "Serie C" rezerwa Raby pauzuje. W następnej serii meczów nasz drużyna zagra dopiero w niedziele 25 maja. Rywalem w Dobczycach będą rezerwy Pasternika Ochojno. Początek zawodów o godz.17.00.