JUNIORZY: Inauguracyjne zwycięstwo (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2014-04-06 19:45
Od wyjazdowej wygranej w Staniątkach rundę rewanżową I-ligi rozpoczęli Juniorzy...

Pierwszy gol w tym pojedynku padł dopiero tuż przed końcem pierwszej części gry. Szarżującego w polu karnym Ł.Ziemianina "wycięli" obrońcy gospodarzy i arbiter zarządził karnego. Sytuacji nie zmarnował Zborowski nie dając szans bramkarzowi.

Wcześniej gole mogły paść m.in. w 12, 14, oraz 24 min. Za pierwszym razem Dudek ograł obrońców, następnie zagrał wzdłuż linii bramkowej ale żaden z ofensywnych graczy Raby nie zdążył ze skutecznym strzałem. W kolejnej akcji znów z dobrej strony pokazał się Dudek. Pomocnik z Dobczyc tym razem huknął z ok.30m, widząc źle ustawionego bramkarza, lecz temu w sukurs przyszła poprzeczka. Swoją okazję zaprzepaścił również Majewski - trafiając tylko w zewnętrzną stronę słupka.

Po przerwie goście szybko zdobyli drugiego gola. Dośrodkowanie Majewskiego spadło pod nogi gracza Czarnych a ten skierował piłkę do własnej bramki. Zmieniona kadrowo Raba oddała inicjatywę gospodarzom i ci to wykorzystali, zdobywając w 71 min bramkę kontaktową. Nie wiele zabrakło a wkrótce potem mógł być remis. Losy meczu pięć minut przed końcem rozstrzygnął Dudek. Przedryblował on, wychodząc z własnej połowy, kilku graczy Czarnych, ograł bramkarza i strzałem do pustej bramki ustalił wynik zawodów.

Szansę debiutu w naszej drużynie otrzymali dziś Łukasz Czesak oraz Bartłomiej Pudlik. Obaj na boisku pojawili się w drugiej połowie gry.

Następny mecz rundy wiosennej Juniorzy Raby rozegrają w Dobczycach. W niedzielę 13 kwietnia zmierzą się oni z rówieśnikami z Borku Kraków. Początek meczu o godz.13.00.

I-liga Juniorów (Kraków), 06.04.2014
Czarni Staniątki - Raba Dobczyce 1:3 (0:1)
dla Raby: Michał Zborowski 40 (k), samobójcza 49, Arkadiusz Dudek 85

Sędziował: Marcin Ciepły (KS Kraków)