JUNIORZY Młodsi: Trzecie miejsce w Podokręgu (foto/video)

• autor: RedakcjaKSR, 2014-02-15 20:02
Dziś na hali w Dobczycach rozegrano finałowy turniej o mistrzostwo PPN Myślenice...

Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch latach, w tej kategorii wiekowej, Raba zajmowała pierwsze i drugie miejsce.

Dziś zespół Raby trafił do grupy I, gdzie rywalizować miał z ekipami: Dalinu I Myślenice, Pcimianki Pcim oraz LKS-u Mogilany. Premierowym przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Dalinu. Myśleniczanie dobrze rozpoczęli mecz, bowiem jako pierwsi objęli prowadzenie. Później jednak gole Ciaska i Kubackiego sprawiły, że Raba wyszła na prowadzenie. Taki stan rzeczy utrzymał się do końca zawodów i pierwsze trzy punkty powędrowały na konto biało-niebieskich.

Raba - Dalin I. Przy piłce Patryk Kubacki.

W drugim starciu gracze trenera Sudera stanęli do rywalizacji z Mogilanami. Niestety dwa szybko stracone gole nie pozwoliły naszej młodzieży nawiązać skutecznej walki z rywalem. Mimo dwukrotnej gry w przewadze nie udało się dogonić wyniku i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 2:4 (dwa gole Ciaska). Ostatni mecz fazy grupowej to pojedynek z Pcimianką Pcim. Klasycznie już (w przypadku Raby) to rywale pierwsi zdobyli gola. Później jednak znów tradycji stało się zadość i trafienia Barana oraz Ciaska dały ważny komplet punktów.

Z futbolówką przy nodze "kat Raby" oraz najlepszy snajper turnieju Marcin Prusak.

Kiedy wydawało się, że 6 punktów musi dać możliwość gry "o brąz" pojawiła się zagadka dużego kalibru. Otóż w ostatnim meczu "naszej" grupy Mogilany stanęły do walki z Dalinem I. Faworyzowana ekipa z Mogilan po 7 min gry (grano 1x20) przegrywała 0:3. Wtedy w finale był Dalin, zaś Raba grała tylko o 5.miejsce. Na szczęście jednak czarny scenariusz się nie sprawdził. Zawodnicy z Mogilan pokazali klasę i zdołali doprowadzić do stanu 3:3, strzelając trzeciego gola w ostatniej akcji meczu. Tym samym grupę wygrały Mogilany, przed Rabą, Dalinem I i Pcimianką.

W drugiej grupie najlepsi okazali się zawodnicy Dalinu II Myślenice, którzy wyprzedzili odpowiednio Beskid Tokarnie, Orła Nowa Wieś oraz Orła Myślenice. W meczu o 7.miejsce Orzeł Myślenice  pokonał Pcimiankę, natomiast w starciu o 5.miejsce Orzeł Nowa Wieś uległ Dalinowi I.

W małym finale nasza drużyna mierzyła się z Beskidem Tokarnia. "Górale" w eliminacyjnym turnieju ograli Rabę 3:2 więc okazja do rewanżu była wyborna. Zawody standardowo zaczęły się od gola rywali. Szybko wyrównał jednak Patryk Kubacki. Później znów Beskid objął minimalne prowadzenie. W końcówce do remisu doprowadził Mateusz Ziemianin i o zwycięstwie miały decydować rzuty karne. Te były prawdziwym horrorem i ostatecznie zakończyły się happy endem dla Raby. Kapitalne interwencje na linii miał bramkarz Grandys a gola dającego sukces strzelił Bartłomiej Baran. Ostateczny wynik 11:10.

Golkiper Raby Adrian Grandys.

W finale również o wygranej decydowały karne, gdyż w regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Próbę nerwów wygrali zawodnicy z Mogilan i to oni zostali najlepszą drużyną w kategorii Juniorów Młodszych. W finałowej gali puchary, dyplomy oraz nagrody wręczali zawodnikom działacze myślenickiego Podokręgu. Obecny był również zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce Paweł Machnicki. Warto dodać, że miano najlepszego zawodnika turnieju otrzymał kapitan Raby Mateusz Ziemianin.

Wyniki:
Raba - Dalin I Myślenice 2:1
Ciask, Kubacki - Makusek

LKS Mogilany - Raba 4:2
Prusak x3, Kowalski - Ciask x2

Raba - Pcimianka Pcim 2:1
Baran, Ciask - Franiak

Mecz o 3.miejsce:
Raba - Beskid Tokarnia 2:2 k.11:10
Kubacki, Ziemianin - Horwat x2

Finał
LKS Mogilany - Dalin II Myślenice 1:1 k.3:2
Prusak - Kołodziejczyk

Najlepszy bramkarz turnieju: Konrad Najder (LKS Mogilany)
Najlepszy strzelec turnieju: Marcin Prusak (LKS Mogilany)
Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Ziemianin (Raba Dobczyce)
Najlepsza drużyna LZS: LKS Mogilany

Mateusz Ziemianin (w środku) w towarzystwie Pawła Machnickiego i Stefana Sochy. Fot.własne

Zespół Raby wystąpił w składzie: Adrian Grandys - Patryk Kubacki, Mateusz Ziemianin, Mateusz Ciask, Bartłomiej Baran, Bartłomiej Kabaja, Konrad Kęsek, Bartłomiej Niedośpiał - trener Dawid Suder.

Mecze turniejowe sędziowali: Mateusz Czerwień oraz Marek Szlachetka (KS Myślenice)

Materiał filmowy myślenickiej telewizji internetowej dostępny TUTAJ

Relacja portalu Futbol Małopolska dostępna TUTAJ.