SENIORZY: Jesień zakończona na podium

• autor: RedakcjaKSR, 2013-12-15 15:12
Ostatnie podsumowanie jesiennych rozgrywek. Dziś analizujemy występy pierwszej drużyny Raby...

Z końcem sierpnia zespół Raby Dobczyce rozpoczął szósty z rzędu sezon w rozgrywkach krakowskiej Klasy Okręgowej. Tym razem, włodarze piłkarscy z małopolskiej centrali, przydzielili biało-niebieskich do grupy III, gdzie rywalizują drużyny z terenu Podokręgów Myślenice i Wieliczka.

Na "dzień dobry" Raba, przy Podgórskiej zmierzyła się w derbowym pojedynku z Rokitą Kornatka. Licznie zebrani kibice goli się nie doczekali. Premierowe trafienia podopieczni Michała Sikory zaliczyli w Zakliczynie pokonując tamtejszego Jordana 2:1. W trzeciej serii spotkań ekipa z Dobczyc pauzowała. W czwartej kolejce do Dobczyc zawitali gracze Orła Myślenice. "Orłowcy" znów nie znaleźli sposobu na ogranie Raby i do Myślenic wyjechali z bagażem trzech goli. Po ograniu myśleniczan drużyna Raby zmierzyła się kolejno z Pcimianką i Hejnałem. Z ekipą czarno - czerwonych dobczyczanie pechowo zremisowali 1:1 tracąc gola w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Fragment meczu Pcimianka - Raba 1:1

Hejnał Krzyszkowice, mimo iż postawił ciężkie warunki to jednak uległ 2:1. Siódma kolejka okazała się pechowa dla Raby. W Sułkowicach tamtejsza Gościbia zdemolowała Rabę wygrywając aż 4:1. Później jeszcze okazało się, że mecz został zweryfikowany jako walkower 4:0. Po tej klęsce gracze szybko zmazali plamę ogrywając zawsze mocny Złomex Branice 3:2. Kolejny mecz wyjazdowy znów okazał się przegrany. W Kłaju beniaminek ligi Wolni pokonał Rabę 2:1.

W ostatnich czterech kolejkach rundy jesiennej biało-niebiescy odnieśli dwa zwycięstwa i dwa remisy. Dwa razy po 0:0 ze Śledziejowicami i Wiślanką Grabie, oraz wygrane 2:1 z Czarnymi Staniątki i 3:0 w derbach z Dziecanovią. Na koniec jesiennej kampanii drużyna z Dobczyc plasuje się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów. Warto tutaj odnotować również fakt, że Raba na swoim boisku w roku 2013 nie przegrała ani jednego ligowego meczu.

Pojedynek z Wiślanką Grabie.

Analizując skład personalny Raby nie trudno dostrzec, że w drużynie zdecydowanie dominuje młodzież. Ze "starszych" zawodników na boisku pojawiają się tylko Michał Ruman, Piotr Grudzień, Piotr Brytan czy też Damian Piwowarczyk. W zdecydowanej większości w zespole dominują gracze urodzeni po roku 1990. Jesienią najwięcej meczów rozegrali: bramkarz Ruman, D.Piwowarczyk oraz Łukasz Ziemianin. Cała trójka wystąpiła w każdym meczu, zaś najwięcej minut na murawie spędził golkiper.

Na zdjęciu Michał Ruman.

W drużynie nie ma typowego snajpera-egzekutora. Najlepszym strzelcem z 4 golami został Szczepan Hyży, który w ostatnich trzech meczach jesieni zagrał w roli... środkowego obrońcy. Trzy gole na swoje konto zapisał nowy kapitan Damian Piwowarczyk. Po dwa trafienia zaliczyli: Piotr Brytan, Konrad Kabaja i Łukasz Ziemianin. Raz do bramki rywala strzelali: Piotr Grudzień, Paweł Mróz, Krzysztof Budyn oraz Arkadiusz Dudek.

Pojedynek Jordan - Raba. Przy piłce Szczepan Hyży.

W klasyfikacji "kartkowiczów" przewodzi Rafał Zborowski. "Zboro" jesienią zobaczył cztery "żółtka". O jedno mniej mają: D.Piwowarczyk, M.Piwowarczyk, Ziemianin, Śmigla, Dudek. Po dwie żółte kartki obejrzeli: Grudzień, Mróz, Kabaja, Sz.Hyży i Ptak. Raz do sędziowskiego protokołu, w tabeli napomnień zapisani byli: Brytan, Gorzkowski, M.Zborowski.

Za nadmiar żółtych kartek Rafał Zborowski mecz z Wiślanką Grabie musiał oglądać w roli widza :)

Na koniec punktacja "kanadyjska" obejmująca gole i asysty. Tutaj, podobnie jak w zestawieniu strzelców prowadzi Szczepan Hyży. Do czterech trafień dorzucił on jeszcze 2 asysty. Druga pozycja dla D.Piwowarczyka - autora 3 goli i 2 dwóch asyst. Trzeci Kabaja - 2 gole i 1 asysta.

Wynik jesiennych meczów:

Dziecanovia Dziekanowice - Raba 0:3
gole: Sz.Hyży x2, D.Piwowarczyk

Tabela Klasy Okręgowej (Kraków III) MZPN

Jeśli chodzi o rundę jesienną to jestem delikatnie zawiedziony naszą zdobyczą punktową - rozpoczął podsumowanie trener drużyny Michał Sikora. Mamy kadrowo drużynę, która mogłaby spokojnie rywalizować z najlepszymi w tej lidze. Wiślanka w tej rundzie poczyniła wiele wzmocnień ale i tak wydaje mi się że choćby z perspektywy pojedynku z Nami, byli w naszym zasięgu. Więc jeśli chodzi o rundę jesienną to wystawiłbym taką solidną tróję - zaopiniował szkoleniowiec. Jeśli chodzi o Naszą grę to w końcówce rundy ustabilizowaliśmy formację defensywną, straciliśmy jedną bramkę w konfrontacji z czołową trójką i liczę na to, że na wiosnę będziemy jeszcze bardziej skuteczni w obronie. Patrząc przez pryzmat rundy wiosennej ubiegłego sezonu to tutaj bardzo duży potencjał drzemie w ofensywie gdzie na wiosnę byliśmy liderem – strzelając 42 bramki, teraz wyprzedzamy tylko Pcimiankę mając na koncie marne 17 trafień - analizował trener.
Runda była nierówna, mieliśmy bardzo dobre spotkania – z Pcimiem, z Wiślanką Grabie czy ostatnie z Dziecanovią przeplatane były one słabymi występami jak inauguracja z Rokitą, czy porażki z Gościbią i Wolnymi Kłaj. Myślę że po dobrze przepracowanej zimie będziemy w stanie powalczyć o lepszą pozycję na koniec sezonu jak zajmowane 3 miejsce - zakończył trener Sikora.