Młodziki/Orliki: Udane występy w Wiśniowej (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2013-12-09 21:09
Zespoły Młodzików (r.2001) oraz Orlików (2003) Raby wzięły udział w II Turnieju Mikołajkowym zorganizowanym przez GOKiS Wiśniowa oraz tamtejszy Klub Sportowy Lubomir...

W niedzielne przedpołudnie do rywalizacji stanęli zawodnicy Młodzików z rocznika 2001. Podopieczni Piotra Żuka w cuglach wygrali rozgrywki grupowe. Nie mieli również większych problemów w meczu półfinałowym i po dobrej grze awansowali do finału. Tam ich rywalem był kapitalnie spisujący się zespół Harnasi Tymbark. Rywale, na co dzień grający w Małopolskiej Lidze Młodzików, podobnie jak Raba efektownie wygrywali swoje mecze i finał zapowiadał się frapująco. Młodzi piłkarze z Tymbarku pokazali jednak bardzo duże umiejętności i bardzo pewnie i zasłużenie ograli Rabę 5:0. Mimo wysokiej porażki w finale, zawodnicy z Dobczyc w całym turnieju zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Fragment meczu finałowego Harnasie - Raba

Młodziki 2001

Finał:

Harnasie Tymbark - Raba 5:0

Raba: Kubiński - Filutowski, Papież, K.Grandys, Majewski, Samek, P.Grandys, Walas

Po zmaganiach Młodzików na parkiet hali w Wiśniowej zameldowali się Orliki z rocznika 2003. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Dawida Sudera, podobnie jak ich starsi koledzy również wygrali rozgrywki grupowe, pokonując kolejno: Grodzisko, Dalin i Orkan. W meczu półfinałowym drużyna Raby uległa gospodarzom imprezy, graczom Lubomira Wiśniowa przegrywając 1:2. Spotkanie o 3.miejsce znów, podobnie jak w meczu grupowym, skojarzyło ze sobą Rabę i myślenicki Dalin. Po raz drugi tego dnia górą okazali się młodzi dobczyczanie, tym razem skromnie wygrywając 1:0 po golu Pawła Laszczaka. W spotkaniu finałowym zasłużenie triumfowali młodzi gracze Pcimianki Pcim. Indywidualną statuetkę w turnieju - za najlepszego bramkarza - otrzymał golkiper Raby - Kacper Kęsek.

Spotkanie o 3.miejsce Raba - Dalin

Orliki 2003 - wyniki meczów:

Raba - Grodzisko Raciechowice 1:0
Kamil Ładyga

Dalin Myślenice - Raba 0:2
Kamil Ładyga, Paweł Laszczak

Orkan Szczyrzyc - Raba 0:1
Krystian Ładyga

Półfinał:
Lubomir Wiśniowa - Raba 2:1
gol: Paweł Laszczak

Mecz o 3.miejsce