ORLIKI 2003: Podsumowanie rundy jesiennej

• autor: RedakcjaKSR, 2013-11-23 15:19
Dziś kolejna odsłona podsumowań ligowych zmagań. Tym razem prezentujemy zespół Orlików z rocznika 2003...

Drużyna Orlików z Dobczyc (r.2003) występująca w grupie A Ligi Orlików Podokręgu Myślenice po pierwszej rundzie uplasowała się na trzecim miejscu, ustępując drużynie Pcimianka Pcim i Topora  Tenczyna. Nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, jeden remis oraz dwie porażki, gromadząc na swoim koncie 16 punktów.

Początek rundy drużyna orlików rozpoczęła od porażki z Toporem Tenczyn 5:3. W kolejnych sześciu meczach drużyna tylko raz nie odniosła zwycięstwa remisując z Beskidem Tokarnia 5:5. W pozostałych spotkaniach młodzi zawodnicy okazali się zdecydowanie lepsi od przeciwników, czego dowodem może być okazałe zwycięstwo nad Trójką Myślenice bo aż 11:0. W ostatnim meczu pierwszej rundy Raba uległa wysoko liderowi Pcimiance Pcim 4:0.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie Raby byli bracia bliźniacy Krystian oraz Kamil Ładyga.

Z lewej Krystian z prawej Kamil.

Jestem zadowolony, z zaangażowania młodych zawodników w treningi. Cieszyć może praktycznie stuprocentowa frekwencja na każdych zajęciach - mówi szkoleniowiec drużyny Dawid Suder. Mimo porażki w pierwszym meczu rundy chłopcy w kolejnych grali zdecydowanie lepiej, czego efektem były przekonywujące zwycięstwa nad drużynami przeciwnymi. Na pewno najbardziej żal meczu z Pcimianką Pcim, w której mieliśmy pecha i bramka dla naszych chłopców była „zaczarowana” i mimo wielu bardzo dobrych okazji piłka nie chciała wpaść - opowiada szkoleniowiec. Plany na najbliższy okres to treningi na hali oraz uczestnictwo w turniejach. Priorytetem będzie turniej organizowany przez myślenicki podokręg. Myślę, że jeśli wszyscy zawodnicy będą zdrowi mamy zdecydowane szanse na zwycięstwo w tym turnieju, co będzie nagrodą dla tych chłopaków za zaangażowanie w treningi. W drugiej rundzie będziemy starać się wygrać wszystkie mecze w lidze, ale co najważniejsze poprzez rywalizacje, z innymi chłopcami podnosić swoje umiejętności piłkarskie - kończy trener Suder.

Kadra Orlików Raby rocznik 2003
Bramkarz: Kacper Kęsek - pozostali zawodnicy: Krystian Flak, Kornel Woźniak, Szymon Kaletka, Alan Boczoń, Mateusz Dominik, Kamil Ładyga, Krystian Ładyga, Radosław Mistarz, Karol Mistarz, Paweł Laszczak, Kacper Woźniak, Bartosz Kica

TRENER DRUŻYNY: Dawid Suder

Wyniki meczów:

Topór Tenczyn - Raba I  5:3

Beskid Tokarnia - Raba I 5:5

Raba I - Orzeł Myślenice 6:4

Raba I - Trójka Myślenice 11:0

Raba I - Gościbia Sułkowice 5:1

Dalin Myślenice - Raba I 3:4

Raba I - Karpaty Siepraw 6:2

Raba I - Pcimianka 0:4