MŁODZIKI 2001: Po jesieni Raba na podium

• autor: RedakcjaKSR, 2013-11-16 11:58
Dziś czas na kolejne podsumowanie rundy jesiennej. Tym razem analizie poddaliśmy zespół Młodzików z rocznika 2001...

Ekipa z Dobczyc w rozgrywkach I-ligi (gr.A) prowadzonej przez Podokręg Myślenice, w 8 meczach uzbierała 16 punktów. Przed nią znalazły się Karpaty Siepraw (z minimalnie lepszym bilansem bramkowym) oraz Pcimianka Pcim z kompletem punktów (24).  Nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, tylko raz zremisował, oraz zanotował dwie porażki.

Początek ligowych zmagań nie był udany dla młodych zawodników Raby. Zanotowali oni bowiem porażki z ekipami z Mogilan oraz z Pcimia. Później już jednak do końca rundy chłopcy nie przegrali ani jednego meczu! Podsumowując rundę jesienną można odnieść wrażenie, że gdybyśmy zaczęli zmagania od meczu z Karpatami Siepraw moglibyśmy do końca rozgrywek nie oddać już ani jednego punktu - analizuje poczynania swoich podopiecznych trener Piotr Żuk.

Drużyna pod jego wodzą zdobywała sporo bramek, o czym świadczyć mogą wyniki w hokejowych rozmiarach (m.in. 8:2 z Grodziskiem, 13:0 z Sępem Droginia). W większości meczy spychaliśmy przeciwników do obrony, co często skutkowało strzeleniem im kilku lub kilkunastu bramek i szybko rozstrzygnięciem meczu na naszą korzyść - mówi Żuk. Szkoleniowiec nie kryje również zadowolenia z gry drużyny. Z meczu na mecz gra układała się coraz lepiej, akcje były składne i przemyślane, oraz co bardzo ważne (jeśli nie najważniejsze) chłopcy potrafili walczyć jeden za drugiego na całej długości i szerokości boiska.

Głównym planem na najbliższe dni jest dobrze przepracowany okres zimowy. Jeśli solidnie przepracujemy ten okres i dobrze przygotujemy się do przyszłej rundy to spokojnie możemy wziąć rewanż na tych drużynach, które urwały nam punkty i konsekwentnie piąć się w tabeli jeszcze wyżej. Patrząc na potencjał i zaangażowanie chłopców na treningach i meczach to na pewno na to zasługujemy - kończy podsumowanie opiekun zespołu.

Najlepszym strzelcem ekipy, w jesiennej serii gier został Patryk Grandys (na zdjęciu w czerwonej koszulce). Napastnik ten piłkę do siatki rywali wbijał aż 14-krotnie. Drugi w tej klasyfikacji jest Kamil Grandys autor 10 goli.

fot.własne

Komplet jesiennych wyników:

LKS Mogilany - Raba 5:3
gole dla Raby: P.Grandys x3

Raba - Pcimianka Pcim 4:10
gole: P.Grandys x4

Płomień Brzączowice - Raba 1:5
gole: H.Parwa, A.Samek, S.Antonik, K.Grandys x2

Raba - Karpaty Siepraw 3:3
gole: P.Grandys, K.Grandys, H.Parwa

Grodzisko Raciechowice - Raba 2:8
gole: P.Grandys, H.Parwa, K.Kubiński, K.Grandys x2, A.Samek, K.Walas, M.Filutowski,

Raba - Dalin Myślenice 7:1
gole: P.Grandys x3, A.Samek x2, K.Grandys, H.Parwa

Sęp Droginia - Raba 0:13
gole: K.Grandys x5, A.Samek x3, H.Parwa x2, K.Papież, M.Filutowski, K.Walas

Raba - LKS Rudnik 4:1
gole: P.Grandys x2, A.Samek x2

Poniżej tabela I-ligi Młodzików Gr.A (PPN Myślenice)

Kadra Młodzików Raby (rocznik 2001) w rundzie jesiennej 2013

Bramkarze: Sebastian Głąb, Krystian Rokosz
Pozostali zawodnicy: Konrad Papież, Krystian Kubiński, Jakub Majewski, Konrad Walas, Mateusz Filutowski, Artur Samek, Hubert Parwa, Kamil Grandys, Patryk Grandys, Sebastian Antonik, Wojciech Ciężarek.
Trener: Piotr Żuk