dzisiaj: 993, wczoraj: 793
ogółem: 6 220 159

JUNIORZY: Popisowa I połowa, Czarni rozgromieni (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2013-08-29 15:38
Wysokim zwycięstwem Juniorów Raby zakończył się ich pierwszy mecz ligowy w nowym sezonie...

Wczorajszy mecz poprzedziła minuta ciszy, którą uczczono pamięć tragicznie zamarłego, byłego zawodnika Juniorów Raby Michała Gabrysia.

Początek spotkania należał do zawodników Raby - cóż z tego jednak skoro nie przyniosło to efektu w postaci gola. Mogli go wbić za to goście, którzy w 11 min zmarnowali dobrą okazję. Z lewej strony futbolówkę dograł Zatorski a strzał Ziemieckiego powędrował ponad bramką Raby. Później znów swoje okazje mieli biało-niebiescy ale Zborowskiemu i Majewskiemu zabrakło skuteczności. Po pół godzinie gry pokonać golkipera gości udało się wreszcie Majewskiemu. Napastnik Raby po indywidualnej akcji celnie przymierzył prawą nogą i było 1:0. Upłynęło zaledwie pięć minut a piłka znów była w siatce Czarnych. Tym razem z rzutu karnego nie pomylił się sam poszkodowany w tej sytuacji - Michał Zborowski.

Zobacz zdjęcia z tego meczu dostępne ---> TUTAJ

Trzecie trafienie dla podopiecznych trenera Sudera było dziełem Patryka Kubackiego. Skrzydłowy Raby kontrującym strzałem podwyższył na 3:0. Po tym golu swoją szansę, po błędzie defensywy gospodarzy, mieli gracze ze Staniątek. Pojedynek "jeden na jeden" z Grandysem przegrał jednak Batko. Na przerwę Raba schodziła prowadząc 4:0. W 45 min po raz drugi tego dnia Tomasika pokonał  Majewski - asystę zaliczył wszędobylski tego dnia Zborowski. Po zmianie stron ekipa Czarnych zagrała bardziej odważniej, co szybko przełożyło się na efekt bramkowy. W 50 min do siatki Raby głową trafił Błaziński, po dośrodkowaniu Korola. Wynik tych zawodów ustalony został w 56 min. Faulowany z polu karnym był Zborowski i arbiter zarządził rzut karny. Piłkę "na wapnie', po raz drugi ustawił sobie Zborowski i efekt był taki sam jak za pierwszym razem.

Kolejny mecz Juniorzy z Dobczyc rozegrają w najbliższą niedzielę (01.09.). O godz.11.00 w Krakowie, przy ul. Żywieckiej rywalem Raby będzie tamtejsza drużyna Borku - również beniaminka ligi.