SENIORZY: Podsumowanie sezonu 2012/2013

• autor: RedakcjaKSR, 2013-07-13 14:07
Wyjazdowym, zwycięskim meczem w Skawinie pierwszy zespół Raby Dobczyce zakończył rozgrywki w sezonie 2012/13...

Szósty z rzędu sezon w Klasie Okręgowej (vel.V-lidze) piłkarze z ul.Podgórskiej podobnie jak przed rokiem zakończyli na trzecim miejscu. Lepsi od biało-niebieskich w tym sezonie byli tylko Wiślanie Jaśkowice i Złomex Branice. Drużynę Raby w tym sezonie prowadziło dwóch trenerów. Jesienią było to Łukasz Terlecki wiosną zaś znany już Michał Sikora. Po jesiennej części sezonu zespół zajmował ósme miesjce z dorobkiem 25 punktów w 16 meczach. Z całej tej kampanii jesiennej do historii przejdzie kilka pojedynków. I tak nie sposób nie przypomnieć derbów z Rokitą, kiedy to po szalonej końcówce Raba już w doliczonym czasie gry uratowała remis 2:2. Również końcówka zadecydowała o zwycięstwie w Branicach po golu Piotrka Grudnia w 92 min. Była też klęska, która nie zdarza się często - porażka 8:2 z Piastem w Wołowicach mówi sama za siebie. Był też taki mecz na własnym boisku z drużyną Śledziejowic kiedy dobczyczanie prowadzili już 3:0 by ostatecznie zremisować 3:3.

Foto z meczu Raba - Rokita Kornatka jesień 2012 roku.

Wiosną spektakularnych meczów również było sporo. Hokejowy remis 4:4 ze Złomexem Branice, zwycięskie derby 4:1 z Rokitą w Kornatce, remis 3:3 z Piastem Wołowice (mimo iż w 81 min było 3:1 dla Raby) czy też pogrom Pozowianki 7:2. Jedyną porażkę w rundzie rewanżowej podopieczni Michała Sikory ponieśli w Kryspinowie przegrywając z tamtejszym Lotnikiem 3:2. Ogólnie w całym sezonie Klasy Okręgowej (Kraków gr.II) Raba poniosła najmniej porażek 4. Również w innej statystyce piłkarze z Dobczyc nie mieli sobie równych. Na 32 rozegrane mecze zanotowali oni aż 13 remisów, w tym aż 10 (!) na swoim boisku, co ciekawe na boisku, które w tym sezonie pozostało jednak nie zdobyte. Raba znów, jako jedyna w lidze, w sezonie 2012/13 zachowała miano niepokonanej na własnym podwórku zaliczając przy Podgórskiej sześć wygranych i 10 remisów. Po całym sezonie bilans bramkowy prezentuje się następująco: 71 zdobytych goli, 50 straconych.

Fragment spotkania Raba - Złomex Branice 4:4 wiosna 2013

Ligowe "naj"
Najwyższe zwycięstwo: 7:2 z Pozowianką Pozowice (dom)
Najwyższy remis: 4:4 ze Złomexem Branice (dom)
Najwyższa porażka: 8:2 z Piastem Wołowice (wyjazd)

Statystyki poszczególnych zawodników:
Zestawienie to rozpoczynamy standardowo od najlepszego strzelca drużyny. W tym sezonie królem strzelców w Rabie został Damian Piwowarczyk. Popularny "Milup" do siatki przeciwników trafiał 15 razy. Tuż za nim z 11 golami uplasował się Konrad Kabaja. Trzeci w stawce Grzegorz Gorzkowski zdobył osiem goli. Pozostali strzelcy to: Dawid Wyroba i Łukasz Ziemianin po 7 goli, Paweł Mróz 6 goli. Po pięć bramek zdobyli Michał Zborowski i Piotr Brytan. Dwa razy z gola cieszył się Szczepan Hyży. Po jednym trafieniu zanotowali: Bartłomiej Czarnota, Paweł Pudlik, Piotr Grudzień, Zbigniew Rapacz i Konrad Piwowarczyk.

Od lewej najlepsi w tym sezonie strzelcy Raby.

Najwięcej meczów zaliczył Michał Ruman, który wystąpił w 31 spotkaniach. Opuścił on tylko jedno spotkanie (z Orłem Myślenice) w którym musiał pauzować za 4 żółte kartki. W 30 meczach wziął udział Krzysztof Budyn zaś w 29 Piotr Grudzień i Grzegorz Gorzkowski. Ogółem w tym sezonie w barwach Raby zagrało 24 zawodników. Z racji najwięcej rozegranych meczów w klasyfikacji minutowej zwyciężył Michał Ruman - 2790, drugi Krzysztof Budyn - 2654, trzeci Piotr Grudzień 2422. Na koniec klasyfikacja kartkowa, w której "sukces" przypadł dla Piotra Grudnia, który obejrzał 9 żółtych kartek.

Od lewej gracze z największą liczbą spędzonych minut na boisku.

Szczegółowe statystyki wszystkich zawodników ---> TUTAJ

Statystyka zespołu:
Klasa Okręgowa (Kraków II), 3 miejsce 32 mecze 58 punktów. 15 zwycięstw, 13 remisów, 4 porażki. Bilans bramkowy 71-50.