SENIORZY: Poważne zmiany w rozgrywkach

• autor: RedakcjaKSR, 2013-07-06 11:43
Wczoraj Prezydium Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjęło decyzję o zmianie kształtu rozgrywek Klasy Okręgowej...

Pełna treść komunikatu:

"Obie grupy IV ligi zostały powiększone - na jeden sezon - do 18 drużyn.

Do IV ligi wschodniej została dokooptowana Termalica Bruk-Bet II Nieciecza, która powraca po awansie na ten poziom rozgrywek wywalczonym przed 2 laty. Ponadto przed degradacją uratowała się Watra Białka Tatrzańska. Do "okręgówki" spadły następujące zespoły: Orkan Szczyrzyc, Olimpia Wojnicz, Helena Nowy Sącz i Grybovia Grybów.

Z kolei w IV lidze zachodniej przed spadkiem uchroniły się drużyny Garbarza Zembrzyce i Czarnych Staniątki, natomiast do niższej klasy został przesunięty tylko Orzeł Balin i Przeciszovia.

Rozgrywki w IV lidze zostaną zainaugurowane 10/11 sierpnia 2013 r.

Duże zmiany zajdą w krakowskich klasach okręgowych. Już w nowym sezonie 2013/14 rywalizacja toczyć się będzie w trzech grupach - krakowskiej, myślenicko-wielickiej i krakowsko-olkuskiej. W każdej z tych grup występować powinno po 14 zespołów, co oznacza, że być może nikt nie spadnie, a dodatkowo awansują jeszcze wicemistrzowie A klasy w czterech podokręgach. Przede wszystkim oznacza to jednak ekonomizację rozgrywek i zdecydowanie mniejszą niż dotychczas ilość terminów.

Skład poszczególnych grup klas okręgowych - po konsultacjach z udziałem zainteresowanych podokręgów - ma zostać przedstawiony zarządowi MZPN do zaakceptowania 25 lipca 2013 r.

Wkrótce poinformujemy o terminie rozpoczęcia nowego sezonu w nowym kształcie".

źródło: mzpnkrakow.pl

Gracze Raby w tym sezonie, po kilku latach przerwy, znów zagrają z Dziecanovią o ligowe punkty. fot.Michał Kęsek

Tak więc w przyszłym sezonie skład ligi w której będzie występować Raba prezentuję się (prawdopodobnie) następująco: Wolni Kłaj, Gdovia Gdów, Dziecanovia Dziekanowice, LKS Rudnik (beniaminkowie) Jordan Zakliczyn, Hejnał Krzyszkowice, Pcimianka Pcim, Orzeł Myślenice, Rokita Kornatka, Gościbia Sułkowice, Wiślanka Grabie, Złomex Branice, LKS Śledziejowice, Raba Dobczyce.