SENIORZY: Hattrick Kabai nie dał zwycięstwa (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2013-05-30 09:11
Remisem 3:3 zakończyło się wczorajsze spotkanie Raby z Piastem Wołowice...

Klasa Okręgowa (Kraków II), 29.05.2013
Raba Dobczyce - Piast Wołowice 3:3 (2:1)
Konrad Kabaja 23, 43, 63 - Rafał Tomczak 45, Piotr Grudzień (sam.) 80, Hubert Owca 90+1

Sędziowali: Michał Bargiel - Krzysztof Salawa, Łukasz Żarski (Myślenice)
Żółte kartki: Mróz, Grudzień - Kosek, Kurzeja
Widzów: 100

Raba: Ruman - Mróz, Budyn, Grudzień, Czarnota - Krawczyk (46 Sz.Hyży), D.Piwowarczyk, Wyroba, M.Zborowski - Kabaja (75 Godula), Gorzkowski (72 Brytan)
Piast: Gędłek - D.Jasiołek, Owca, Kielar, Kosek - Hajduga, Korczek, Widor, Kurzeja - Tomczak, Łęcki

Jesienią, w Wołowicach Raba poległa sromotnie przegrywając 8:2. Wczoraj kibice przy Podgórskiej liczyli na rewanż co najmniej w postaci wygranej. Zespół trenera Sikory był bliski realizacji tego celu, bowiem jeszcze w 79 min prowadził różnicą dwóch goli. Przyjezdni w końcówce zdobyli dwa gole i dość szczęśliwie uratowali remis.

Dla drużyny z Dobczyc mecz zaczął się dość dobrze. W 23 min, po raz pierwszy tego dnia do siatki gości trafił Kabaja. Grający wczoraj w linii ataku zawodnik, znalazł się "bez opieki" na 6-8m i ze spokojem przymierzył w długi róg. Po tym golu gracze Raby wykonali "kołyskę" dla kapitana drużyny Dawida Wyroby, któremu urodziła się córeczka. Szczęśliwym rodzicom z okazji narodzin  maleństwa KS Raba składa najszczersze gratulacje, a córce życzy beztroskiego oraz zdrowego dzieciństwa.

Kołyska dla córeczki Dawida Wyroby.

Jeszcze przed końcem pierwszej części gry widzowie zobaczyli dwa gole. Najpierw w 43 min golkipera Piasta znów pokonał Kabaja. Tym razem nie zmarnował okazji sam na sam i pewnie umieścił piłkę w siatce. Goście kontaktowego gola zdobyli w ostatnim akcencie pierwszej połowy. Z rzutu rożnego dośrodkował Łęcki a najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomczak i efektownym strzałem głową pokonał Rumana.

Konrad Kabaja - bohater Raby - autor hattricka.

Po zmianie stron na gola czekano do 63 min. Wtedy to na strzał w ok.20 m zdecydował się Kabaja i piłka, nie bez winy bramkarza Piasta zameldowała się u celu. Kiedy wydawało się, że kolejne gole dla biało-niebieskich są kwestią czasu (a okazji ku temu było sporo) przyjezdni zaczęli trafiać do siatki. Najpierw w 80 min wyręczył ich Piotr Grudzień, który naciskany przez napastnika Piasta wbił piłkę do własnej bramki. Szóstego gola tych zawodów goście zaliczyli już w doliczonym czasie gry. Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego strzałem głową wykończył kapitan Piasta Hubert Owca.

Kapitan Piasta Hubert Owca zdobył wyrównującego gola dla swojej drużyny

Galeria z meczu dostępna TUTAJ

Już w niedzielę kolejny ligowy bój Raby. Tym razem w Pcimiu, w derbach Powiatu Myślenickiego ekipa z Dobczyc zmierzy się z tamtejszą Pcimianką. Początek tego meczu o godz.18.00