statystyki szczegółowe

Aktualności

SENIORZY: Orzeł rozgromiony (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2013-05-18 21:28
Po trzech meczach bez zwycięstwa dziś zespół Raby wreszcie zgarnął komplet punktów....

Klasa Okręgowa (Kraków II), 18.05.2013
Raba Dobczyce - Orzeł Myślenice 4:1 (1:0)
Paweł Mróz 23, Piotr Brytan 60 (k), Konrad Kabaja 83, Grzegorz Gorzkowski 87 - Rafał Kański 51

Sędziowali: Łukasz Marek - Paweł Bagan, Daniel Kozioł (Kraków)
Żółte kartki: Grudzień, Krawczyk, P.Hyży - Mikołajczyk, Ostrowski, Mistarz
Czerwona kartka: Pajka 58 (akcja ratunkowa)
Widzów: 120

Raba: Mazurkiewicz - R.Zborowski, Budyn, Godula, Grudzień (88 Czarnota) - Mróz (68 Krawczyk), Kabaja, Wyroba, Ziemianin (62 M.Zborowski) - Gorzkowski, Brytan (86 P.Hyży)
Orzeł: Pajka - Cichoń (75 P.Łętocha), Ostrowski (88 Łacny), Mikołajczyk, Lesiński - Ślusarz, Górka, Mistarz, Święch (66 Bała), Bałucki - Kański (59 Jończyk)

Opisując wydarzenia dzisiejszego meczu nie sposób nie odnotować zmiany w bramce Raby. Po blisko trzech latach nieprzerwanych występów między słupkami (oczywiście tylko w meczach ligowych) dziś na boisku nie pojawił się Michał Ruman. Powodem jego absencji była czwarta żółta kartka w tym sezonie jaką w ubiegłą środę ujrzał w Zakliczynie. Jego miejsce zajął Błażej Mazurkiewicz, który wcześniej był etatowym golkiperem w drużynie juniorskiej.

Na zdjęciu Błażej Mazurkiewicz.

Już początek meczu pokazał, że Mazurkiewicz łatwego zadania miał nie będzie. W 3 min po raz pierwszy jego umiejętności sprawdził Bałucki strzelając piekielnie mocno z boku boiska. Błażej jednak zachował czujność i sparował strzał na rzut rożny. Dwie minuty później bramkarzowi Raby w sukurs przyszedł słupek po uderzeniu Górki. Po tym początkowym okresie przewagi gości do ataku ruszyli miejscowi. W 12 min pierwsze, poważne zagrożenie pod bramką Pajki wypracował duet Kabaja - Brytan. Jednak golkiper Orła zachował czujność i na raty ale obronił uderzenie Kabai. Zaraz potem znów pokonać go próbował Brytan ale również bez efektu. Bramkarz Orła skapitulował w końcu w 23 min. Idealną, prostopadłą piłkę między obrońców zagrał Brytan a tam pokazał się Mróz. Skrzydłowy Raby uderzył na tyle celnie, że piłka zameldowała się w siatce. Przyjezdni wyrównać mogli już 120 sekund później. Dalekie podanie za obrońców przejął Święch i popędził w kierunku bramki. Wychodzący Mazurkiewicz na tyle skrócił kąt strzelcowi, że ten minimalnie chybił.

Kluczowa sytuacja meczu - arbiter pokazuje czerwoną kartkę bramkarzowi Orła Markowi Pajce.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli myśleniczanie i to oni po upływie sześciu minut zdobyli wyrównującego gola. Dobre zagranie z prawej strony Cichonia przeją Kański i w efektowny sposób, z bliska pokonał Mazurkiewicza.  Po utracie gola zespół Michała Sikory zabrał się za konstruowanie kolejnych ofensywnych akcji. I takowe szybko były kreowane ale nie były na tyle skuteczne by dać drugiego gola. Między 54 a 56 minutą na bramkę Pajki uderzali Brytan i R.Zborowski ale strzał pierwszego powędrował nad poprzeczką a uderzenie R.Zborowskiego robinsonadą powstrzymał golkiper Orła. Nie miał on jednak szczęścia w 58 min. Bezpardonowo powalił w polu karnym Dawida Wyrobę i arbiter za to zagranie podyktował rzut karny a także winowajcę usunął z boiska. Po środowych "pudłach" w Zakliczynie tym razem do piłki ustawionej na 11m podszedł Brytan i nie pomylił się mocnym strzałem wyprowadzając Rabę na prowadzenie. Grający w osłabianiu goście w końcówce zawodów stracili jeszcze dwa gole. Najpierw zagranie z głębi pola Goduli wykorzystał Kabaja i lobując bramkarza zdobył swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Zaraz potem okazji jeden na jeden nie zmarnował Gorzkowski (asysta P.Hyży) posyłając futbolówkę do siatki między nogami rezerwowego bramkarza Orła.

Walki dziś oczywiście nie brakowało.

Następny ligowy mecz drużyny z Dobczyc rozegrany zostanie w najbliższą sobotę. W Sułkowicach rywalem biało-niebieskich będzie tamtejsza Gościbia. Mecz zaplanowano na godz.16.00.