SENIORZY: Zaliczka z pierwszej połowy wystarczyła (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2013-04-24 22:56
Trzeci mecz rundy wiosennej rozegrali dziś zawodnicy Raby. Przy Podgórskiej gościła Wiślanka Grabie...

Klasa Okręgowa (Kraków gr.II), 24.04.2013
Raba Dobczyce - Wiślanka Grabie 2:0 (2:0)
Łukasz Ziemianin 16, Grzegorz Gorzkowski 42

Sędziowali: Michał Kaczmarek - Krzysztof Cienkosz, Filip Magiera (Myślenice)
Żółte kartki: D.Piwowarczyk, Sz.Hyży - Anioł, Gaudyn, Kordyl
Widzów: 120

Raba: Ruman - Śmigla, Budyn, Grudzień, R.Zborowski (78 P.Hyży) - M.Zborowski (70 Idzi), D.Piwowarczyk, Wyroba, Ziemianin (46 Mróz) - Gorzkowski (56 Krawczyk), Sz.Hyży
Wiślanka: Techmański - Kuk, Gołda, Anioł, Lewiński - Trojański (75 Kaczmarczyk), Kacprzak (46 Jakubiec), Kubica, Maśnica - Hajduk, Gaudyn (37 Kordyl)

Dziwny mecz. Gdyby oba zespoły wykorzystały swoje okazje bramkowe wynik tych zawodów mógł być "hokejowy". Tak kibice obejrzeli tylko, albo i aż dwa gole. Oba z nich zdobyli zawodnicy Raby: Łukasz Ziemianin (na zdjęciu pierwszy z lewej) i Grzegorz Gorzowski.

Mecz mogli wyśmienicie zacząć goście. W ciągu pierwszych 12 minut dwukrotnie stanęli w dogodnych sytuacjach. Po 180 sekundach, po nieudanej pułapce ofsajdowej, oko w oko z Rumanem znalazł się Kuk ale górą w tym pojedynku okazał się golkiper Raby. W 10 min groźnie z okolic pola karnego strzelał Hajduk jednak do celu trochę zabrakło. Gospodarze odpowiedzieli zabójczo skutecznie. Dobre zagranie Gorzkowskiego na rogu pola karnego opanował Ziemianin. Skrzydłowy Raby zdecydował się na strzał i Techmański musiał skapitulować. Musiał i powinien też zostać pokonany dwie minuty później ale "bomba" Sz.Hyżego trafiła w poprzeczkę, odbiła się od linii i wyszła w boisko. Swoją okazje zmarnował też D.Piwowarczyk, który strzelając z 13-15m trafił idealnie tam gdzie stał bramkarz Wiślanki.

Podopieczni Jacka Mroza po dwóch kwadransach gry powinni remisować. Dalekie podanie za obrońców Raby przeją Kubica i popędził w kierunku bramki. Tam jednak jak z pod ziemi wyrósł Śmigla i zablokował strzał zawodnika przyjezdnych. Odpowiedź Raby mogła i powinna być bramkowa. Po dobrym podaniu od Gorzkowskiego sam na sam z bramkarzem Wiślanki stanął Sz.Hyży ale strzelił na tyle źle, że futbolówka nie trafiła do celu. Trafił za to i to jak, trzy minuty przed przed przerwą, Gorzkowski. Popularny "Gorzki", stojąc bliżej prawej strony pola karnego zdecydował się na strzał  i piłka zameldowała się przeciwległym rogu bramki gości.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca jak pierwsza. Goli nie obejrzeliśmy co prawda ale okazji ku temu nie zabrakło. Goście, którzy w tym meczu mieli dużego pecha, w 55 min mogli wreszcie wbić piłkę do siatki. Uderzenie Kordyla z bliskiej odległości trafiło jednak w poprzeczkę.  Ten sam piłkarz 10 min później znów próbował postraszyć Rumana, strzałem z przed pola karnego ale tego dnia bramkarz Raby nie dał się pokonać.  Do końca zawodów rezultat ustalony w pierwszych 45 min nie zmienił się i gospodarze zaksięgowali kolejny, trzeci tej wiosny komplet punktów.

Galeria z meczu TUTAJ

autor: ~kibic wislanki 2013-04-25 09:34:00

avatar Wszystko fajnie, ale macie takiego jednego kibica, który wyjątkowo wulgarnie drze morde, psuje atmosfere na stadionie, co drugie słowo k****wa, jeszcze zawodnik dobrze nie zostanie sfaulowany a tem już rzuca k**wami do sędziego albo do zawodników drużyny przeciwnej. Wiem to nie tatr i nie szachy, ale byłem z żoną i dwójką dzieci i musiałem isć na drugą stronę trybun bo nie dało się tego słuchać. Albo chłop ma ADHD albo go oderwali granatem od pługa. Siedział na samym początku trybun.
Poza tym meczyk OK!

autor: ~kibic raby 2013-04-25 11:09:32

avatar Super mecz :))

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.