JUNIORZY: Udany początek wiosny (foto)

• autor: RedakcjaKSR, 2013-04-20 19:50

Dopiero dziś swój pierwszy ligowy mecz rundy wiosennej rozegrali Juniorzy Raby...

I-liga juniorów (Kraków), 20.04.2013
MOSiR Bukowno - Raba Dobczyce 1:3 (0:0)
Jakub Oleś 61 - Maciej Piwowarczyk 47, Jan Majewski 54, Arkadiusz Dudek 87

Sędziował: Paweł Kania (Olkusz)
Żółta kartka:  Maroszek
Widzów: 40

MOSiR: Mucha - Poczęsny, Kubański, Walczak, Wiśniewski - Kluza, Jochymek (46 Karoń), Kulig, Maroszek - Feliksik, Oleś
Raba: P.Dudek - Szczeciński, Krawczyk, Mika, Kuziela - M.Ziemianin - A.Dudek, Idzi - M.Piwowarczyk, Majewski - Dominik

W dalekim Bukownie rywalem biało-niebieskich był miejscowy MOSiR. Zespół Raby do tego meczu przystąpił w osłabionym składzie, bez powołanych na mecz drużyny Seniorów Zborowskiego i Ł.Ziemianina oraz nieobecnych z różnych przyczyn Samka i Kubackiego. W ataku zagrał za to pozyskany zimą z SMS-u Kraków, w przeszłości zawodnik Raby, Przemysław Dominik.

Pierwsza połowa tych zawodów była kiepskim widowiskiem. Na palcach jednej ręki można wyliczyć celne strzały, które na bramkę rywali oddali jedni i drudzy. Zespół Raby próbował po uderzeniu ze stałego fragmentu gry ale przymiarka A.Dudka o kilkadziesiąt centymetrów minęła cel. Gospodarze postraszyli uderzeniem Olesia. O wiele więcej działo się w drugiej połowie.

Na zdjęciu Maciej Piwowarczyk - strzelec pierwszego gola dla Raby. fot.własne

Najpierw strzelanie, dwie minuty po zmianie stron, zainaugurował Maciej Piwowarczyk. Skrzydłowy Raby wykorzystał dalekie, krzyżowe zagrania Idziego i uprzedzajac bramkarza wbił piłkę do siatki. Po kilku minutach na 0:2 podwyższył Majewski (na zdjęciu głównym, na pierwszym planie), który bramkarza MOSiR-u pokonał tzw. centro-strzałem, po którym piłka całkowicie zaskoczyła Muchę. Po tym golu za odrabianie strat wzięli się gospodarze. Po godzinie gry kontaktowego gola wbił Oleś, ale to było wszystko na co tego dnia stać było miejscowych. Wynik tych zawodów ustalił w samej końcówce Arkadiusz Dudek. Pomocnik Raby widząc daleko wysuniętego bramkarza, zdecydował się na strzał z ok.30 metrów i futbolówka ugrzęzła w siatce. Gol filmowy.

Po tym strzale A.Dudka piłka wylądowała w bramce MOSiR-u. fot.własne

Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Sudera będzie w najbliższą niedzielę (tj.28.04.br) zespół Olimpicu Kraków. Początek meczu o godz.11.00.

Galeria z meczu TUTAJ

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.