dzisiaj: 590, wczoraj: 238
ogółem: 6 217 559

SENIORZY: Remis w Skawinie, debiut juniorów

• autor: Bartek Polończyk, 2012-04-18 19:16

Remisem 2:2 (0:0) zakończył się dzisiejszy wyjazdowy mecz seniorów Raby z drużyną Skawinki...

Klasa Okręgowa (Kraków gr.II),18.04.2012 - Skawina
Skawinka Skawina - Raba Dobczyce 2:2 (0:0)

Piaskowski 55 (k), Mizera 72 - Piszczek 82, Mróz 85

Sędziowali: Jarosław Kuźniar oraz Tomasz Żelazny i Maciej Jankowski  (Kraków)
Żółte kartki: Mizera - Zborowski

Skawinka: Guziewicz - Gałuszka, Boczarski, Sałek, Grabowski – Mrowiec (75 K.Nazim), Mizera,  Piaskowski (80 Curzydło), Pachel (70 Dachowski) -  Kosek, Sikora

Raba: Ruman - Zborowski, Budyn, Wyroba, Grudzień - Krawczyk (70 Ziemianin), D.Piwowarczyk, Piszczek, Rapacz (80 Idzi) - Gorzkowski, Mróz

Początek spotkania należał do Raby, kilka piłek do skrzydłowych rozerwało szyki obronne Skawinki jednak efektu nie było w postaci groźnych strzałów, brakowało wykończenia podobnie jak przy 3 rzutach wolnych w okolicach bramki Skawinki. Sytuacja zaczęła się zmieniać kiedy to najpierw sędzia niesłusznie odgwizdał „11” dla Skawinki po czym zmienił decyzję dyktując rzut sędziowski. Raba po tej akcji straciła animusz a inicjatywę przejęła Skawinka. W 35 minucie po niefrasobliwym zagraniu ręką Rafała Piszczka sędzia odgwizdał bezdyskusyjny rzut karny. Do piłki podszedł Sikora i strzelił wprost w ręce Rumana. Raba odpowiedziała jeszcze szybkim atakiem ale to Skawinka w końcówce miała lepsze szanse na bramkę jednak na posterunku był ponownie bramkarz Raby, Michał Ruman.

Drugą połowę Skawinka rozpoczęła bojowo i bramka dla gospodarzy wisiała w powietrzu. W 55 minucie szarżujący na bramkę Raby Sikora został sfaulowany w polu karnym i tym razem Piaskowski zamienił karnego na bramkę. Skawinka poszła za ciosem i stwarzała kolejne sytuacje. W 62 minucie po jednym z kolejnych ataków w dość kuriozalnych okolicznościach i nieporadności obrony gości Mizera leżąc na ziemi trafił do pustej bramki. Dodać należy ze w okresie od karnego do 80 minuty sytuacje bramkowe marnowali Mrowiec – lobując bramkarza na 30 metrze nie trafił w bramkę, Sikora – sam na sam w ręce Rumana, Kosek – minął bramkarza jednak kąt uderzenia był praktycznie zerowy i piłka przeszła po linii bramkowej. Sytuacji bramkowych dla gospodarzy było dużo, ponieważ Raba zaczęła grać bardzo ryzykownie szukając kontaktowej bramki – jednak brakowało wykończenia lub ofiarnie interweniowali obrońcy Raby wraz z bardzo dobrze tego dnia dysponowanym bramkarzem.

W 84 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Piszczek który praktycznie od połowy boiska walczył z Sałkiem o lepszą pozycję – wygrał ten pojedynek biegowy i pięknym strzałem z 16tu metrów ostemplował poprzeczkę, słupek i… piłka wpadła do siatki. Ta bramka sparaliżowała Skawinkę, która miała zwycięstwo w kieszeni. Raba szukając bramki wyrównującej przycisnęła narażając się na kontry Skawinki jednak Skawinka już praktycznie nie stworzyła sobie żadnej dogodnej sytuacji, a w 87 minucie po podaniu Piszczka napastnik Raby – Paweł Mróz wyszedł na pozycję sam na sam z Guziewiczem strzelając wyrównującą bramkę. Stare piłkarskie przysłowie mówi: „Niewykorzystane sytuacje się mszczą” dzisiaj Skawinka doświadczyła tego boleśnie.

Trener Michał Sikora powiedział po meczu:
Dzisiaj mieliśmy do dyspozycji tylko 14-tkę zawodników a trójka rezerwowych to byli absolutni debiutanci. Z różnych przyczyn zabrakło: Brytana, Goduli, Kabaji, Czarnoty, Szlósarczyka, Konrada Piwowarczyka oraz Błażeja  Mazurkiewicza. Drużyna pokazała charakter w tym ciężkim meczu, wywalczyliśmy cenny punkt w beznadziejnej sytuacji. Mam nadzieję że ten mecz da pozytywny impuls dla całej drużyny w kolejnych spotkaniach.