ogółem: 6 220 890

JUNIORZY: PODSUMOWANIE.

• autor: PoloB., 2011-11-16 12:59

Oto i oczekiwane podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu obu zespołów juniorów...

Meczami z Puszczą Niepołomice oraz Jordanem Zakliczyn zespoły juniorów zakończyły zmagania w rundzie jesiennej.
Co ciekawe oba te pojedynki zakończyły się rezultatem remisowym. Pierwszy zespół podzielił się punktami w Niepołomicach z miejscową Puszczą (1-1) a drużyna rezerw bezbramkowo zremisowała w meczu wyjazdowym z Jordanem Zakliczyn.

JUNIORZY I.

Pierwsza drużyna zakończyła rundę na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. Zespół który wiosną z kretesem opuścił szeregi Małopolskiej Ligi Juniorów już jesienią w ramach potyczek I-ligowych uzbierał 19 "oczek". Na taki dorobek punktowy złożyły się następujące wyniki : 5 wygranych ( 9-1 z Armaturą, 2-0 z Wandą, po 4-0 z Wilgą i z Przebojem oraz 3-0 z Gościbią), cztery remisy, co ciekawe wszystkie w takim samym rezultacie 1-1 (z Iskrą Brzączowice, MOSiR-em Bukowno, Puszczą Niepołomice i Prokocimiem Kraków),  a także sześć porażek (0-5 z Jadwigą,  2-4 z AP Zabierzów oraz Wawelem, 0-1 z Dalinem, Przemszą i SMS-em II). Bilans bramkowy jest dodatni gdyż wynosi +9. (30 strzelonych - 21 straconych).

Drużyna mimo iż przegrała aż sześć pojedynków w większości z nich nie była zespołem gorszym, co więcej, jak nawet w obozie rywali przyznano - byli zespołem lepszym. Takie pojedynki jak z SMS-em czy Przemszą, które kończyły się skromną porażką powinny rozstrzygnąć się całkowicie innymi rezultatami. Również mecze z MOSiR-em czy Iskrą, w których zanotowano podział punktów, przy lepszej skuteczności młodych piłkarzy Raby winni byli oni zakończyć te pojedynki na swoją korzyść.

NAJWIĘCEJ MINUT SPĘDZONYCH NA BOISKU.
Tu zdecydowane zwycięstwo Bartłomieja Idziego. Piłkarz ten wystąpił we wszystkich 15 meczach drużyny Raby zaliczając pełne 1350 minut. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Pudlik, który w 14 meczach przebywał łącznie na murawie 1260 minut. Na najniższym stopniu podium wylądował golkiper - Błażej Mazurkiewicz - 1201.

Bartłomiej Idzi - piłkarz który wystąpił we wszystkich meczach rundy jesiennej. Fot. własne.

NAJWIĘCEJ STRZELONYCH GOLI:
W tej kategorii prym wiedzie Łukasz Ziemianin. Napastnik ten trafił ośmiokrotnie do siatki rywali (po dwa gole z Armaturą i Wilgą i po jednym z MOSiR-em, Wandą, AP Zabierzów i Gościbią). Tuż za nim uplasował się Dawid Trojański. Przebojowy skrzydłowy zanotował pięć goli (w debiucie z Wawelem, następnie dwa trafienia z Armaturą, i po jednym z Przebojem i Gościbią).
Trzecie miejsce ex quo dla Konrada Kabaji i Michała Zborowskiego. Obaj zaliczyli po cztery trafienia. Kabaja pokonywał bramkarza Iskry, Przeboju oraz dwukrotnie golkipera Armatury. Natomiast Zborowski wpisywał się na listę strzelców w pojedynkach z Armaturą (x2), Wilgą i Gościbią.

Po dwa trafienia na swoim koncie mają : Arkadiusz Dudek, Maciej Piwowarczyk, Mateusz Baran oraz Łukasz Pudlik. Z jednym golem listę strzelców zamyka Daniel Mika.

Łukasz Ziemianin - przodownik wśród strzelców i kartkowiczów. Fot.własne.

NAJWIĘCEJ KARTEK.
W tym zestawieniu, podobnie jak w golach lideruje Łukasz Ziemianin. Obejrzał on od sędziów dwie żółte kartki i jedną czerwoną. Również dwa napomnienia otrzymał Arkadiusz Dudek. Po jednej kartce mają zaś: Konrad Kabaja, Łukasz Pudlik, Michał Zborowski i Błażej Mazurkiewicz.

O ocenę jesiennych występów pierwszej drużyny juniorów Raby poprosiliśmy szkoleniowca tego zespołu Dawida Sudera:

PoloB: Zespół po tym jak opuścił MLJ personalnie zmienił się nieznacznie. Klasę niżej drużyna spisywała się już dużo lepiej. Jak trener podsumuje te 15 meczy w wykonaniu Pana podopiecznych?

Dawid Suder: Można się zastanawiać czy ważniejsza jest nauka i doskonalenie gry piłką czy zdobywanie punktów i wysokie miejsce w tabeli? Dobrze jak by te dwie rzeczy współgrały ale jeśli miał bym wybierać to jestem zwolennikiem pierwszej opcji gdyż w tym wieku mamy się uczyć grać jak najwięcej piłką i z pomysłem taktycznym. Cieszę się że chłopaki to zaakceptowali , mimo rewelacyjnej gry w niektórych meczach nie zdobyli punktów ale byli zadowoleni i ja również bo wiedzą że taka gra będzie procentować w dorosłej piłce. Uwagę trzeba zwrócić na to że w podstawowym składzie gra prawie w każdym meczu sześciu juniorów młodszych, którzy mają dwa lata gry w kategorii juniorów. Mimo słabszych warunków fizycznych dominują technicznie i taktycznie nad innym zespołami. Jeśli dalej będą tak solidnie pracować i się angażować napewno KS Raba będzie miała z nich wielką pociechę.

PoloB: Jak będą wyglądały przygotowania, i jakie są plany na rundę wiosenną ?

Dawid Suder:  Dłuższej przerwy w treningach nie przewiduje. Cieszyć może powstawanie nowych baz sportowych w Dobczycach jak "Orlik" oraz hala sportowa z których napewno będziemy korzystać w przygotowaniach do rundy wiosennej. W przerwie zimowej będziemy uczestniczyć w rozgrywkach halowych. Po nich nastąpi już typowe przygotowanie do meczy ligowych poprzez treningi i liczne sparingi. Solidnie przepracowany okres zimowy pozwoli nam na polepszenie gry oraz zdobycie więcej punktów w rundzie rewanżowej.

Stoją od lewej: Trener Dawid Suder, Michał Zborowski, Jakub Lęckoś, Łukasz Pudlik, Paweł Pudlik, Piotr Hyży.

Kleczą od lewej: Bartłomiej Idzi, Maciej Piwowarczyk, Dawid Trojański, Błażej Mazurkiewicz, Arkadiusz Dudek, Daniel Mika, Łukasz Ziemianin.

_______________________________________________________________________________

JUNIORZY II.

Zespół, występując jako beniaminek rozgrywek spisał się zaskakująco dobrze i zakończył rundę jesienną( plus jeden mecz z wiosny) jako vice lider tabeli. Nasza drużyna ustępuje tylko piłkarzom Karpat Siepraw którzy są od nich o sześc punktów bogatsi. Warto jednak zaznaczyć że w bezpośrednim pojedynku obu w.w ekip górą byli zawodnicy z Dobczyc wygrywając na wyjeździe 3-0.

Podopieczni Dawida Sudera w 13 spotkaniach zdobyli okrągłe 30 punktów. Dziewięć zwycięstw, trzy remisy i tylko jedna porażka ( z LKS Rudnik) sprawiły że drugi garnitur juniorów zameldował się tak wysoko w tabeli. Ekipa ma również bardzo dobry bilans bramkowy +26,40 strzelonych goli przy 14 straconych na pewno robi wrażenie.

Początek w ich wykonaniu był piorunujący. Wygrane z Jordanem Zakliczyn, Iskrą Głogoczów, Grodziskiem Raciechowice, Zielonką Wrząsowice, Skalnikiem Trzemeśnia oraz Sępem Droginia były passą zwycięską. Przerwał ją dopiero pojedynek z innym beniaminkiem, tym z Rudnika, gdzie nasz zespół poległ aż 4-0.  Koniec końców do rundy wiosennej piłkarze przystąpią z bardzo dobrej pozycji.

Tak Sebastian Irzyk bronił rzut karny w meczu z Grodziskiem Raciechowice. Fot. własne/Futbol - Małopolska.

STATYSTYKI ZESPOŁU.

Najwięcej czasu na boisku spędził Przemek Dudek. Ten etatowy obrońca rozegrał 1034 minuty. Drugi w kolejności Mateusz Hyży przebywał na murawie łącznie 816 minut. Trzecią lokatę zajął Maciej Piwowarczyk występując przez 758 minut. Dalej w rankingu znaleźli się : Mateusz Kulpicki (725), Bartłomiej Krawczyk (720), Beniamin Skrzypek (660).

Najlepszym strzelcem został, podobnie jak w pierwszej drużynie Łukasz Ziemianin ( 7 goli). Dalej znaleźli się Piotr Hyży i Arkadiusz Dudek (po 4 trafienia), Skrzypek i Krawczyk po 3 gole.

TABELA II-liga juniorów - Myślenice.

Lp. Nazwa drużyny M. Pkt. W. R. P. Br. Bil.
13 4 1 1 11 18 - 69 -51

Najwyższe zwycięstwo : 10-2 z Iskrą Głogoczów.
Najwyższa porażka : 4-0 z Rudnikiem.
Najwyższy remis: 4-4 z Pcimianką.

Przemysław Dudek - na zdjęciu przy piłce nr.18 jest etatowym obrońcą w zespole rezerw juniorów Raby. Fot. własne.

Podobnie jak w przypadku pierwszego zespołu, o ocenę gry swoich podopiecznych poprosiliśmy trenera Dawida Sudera.

PoloB: Za nami runda jesienna. Zespół jako beniaminek ligi zakończył zmagania na drugim miejscu. Patrząc z perspektywy rywali jest to na pewno spore zaskoczenie. Jak w Pana ocenie wyglądała ta runda???

Dawid Suder: Szczerze mówiąc tak dobre wyniki był małym zaskoczeniem dla mnie i chyba chłopaków też ale cieszy tak wysokie miejsce i tylko jedna porażka w rundzie. Jednak na pewno chłopki na to zasłużyli swoim zaangażowaniem na treningach i meczach. Przeskok z trampkarza do juniorów nie jest taki prosty ale pokazali że ciężka praca przynosi efekty.

PoloB: Drużyny juniorskie mają to do siebie że po sezonie zwykle odchodzi kilku zawodników którym wiek nie pozwala grać w juniorach ?? Czy zatem któryś z podstawowych, młodszych zawodników rezerw ma szansę gry wiosną w pierwszym zespole???

Dawid Suder: Mam nadzieje że nikt nas nie opuści ale z pewnością w przyszłej rundzie będę się starał dawać pograć tym młodszym zawodnikom w I lidze krakowskiej bo za rok lub dwa to oni będą stanowić siłę pierwszego zespołu juniorów.

_________________________________________________________________________

p.s odblokowane zostało dodawanie komentarzy przez niezalogowanych gości portalu, z zaznaczeniem że jeśli tylko pojawią się takowe z użyciem nie cenzuralnych słów czy też obrażające kogokolwiek automatycznie zostają usunięte i powrót do tego co miało miejsce do tej pory.