ROKITA Z PUCHAREM BURMISTRZA.

• autor: PoloB., 2011-07-11 09:10

W rozegranym wczoraj turnieju finałowym o Puchar Burmistrza Dobczyc triumfował, po raz pierwszy w historii zespół Rokity Kornatka.Podopieczni Stanisława Manieckiego ograli w finale, po rzutach karnych beniaminka A-kl Iskrę Brzączowice 4-2.W regulaminowym czasie gry był remis 1-1.

Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół Raby. W finale pocieszenia zawodnicy z Dobczyc skromnie pokonali gospodarza turnieju - Orzeł Nowa Wieś 1-0.

Piąta lokata przypadła piłkarzom ze Stadnik, którzy w meczu o V miejsce zwyciężyli ...walkowerem gdyż drużyna Dziecanovi nie przyjechała na mecz.

WYNIKI MECZÓW GRUPOWYCH:

Orzeł Nowa Wieś - Huragan Stadniki 2-1
Bartłomiej Kasprzyk 2x - Przemysław Janeczek.

Zespół gospodarzy występujący  na co dzień w B-kl, pewnie, choć skromnie pokonał grających klasę niżej piłkarzy ze Stadnik.

Raba Dobczyce - Dziecanovia Dziekanowice 1-0
1-0 Mariusz Stasiak (sam.)

Jedyna bramka meczu padła po samobójczym strzale kapitana Dziecanovi - Mariusza Stasiaka.Piłkę z lewej strony mocno dograł Latoń a popularny "Mario" tak nie fortunnie interweniował że pokonał własnego bramkarza.

Orzeł Nowa Wieś - Iskra Brzączowice 1-2
Krzysztof Jamka - Paweł Sułkowski, Konrad Król.

Podopieczni Tadeusza Bergela pierwsi objęli prowadzenie.Z rzutu wolnego uderzał Bartłomiej Kasprzyk, futbolówkę po drodze trącił jeszcze Krzysztof Jamka i Góral musiał wyciągać piłkę z siatki.Świeżo upieczony beniaminek A-kl grał do końca i to się opłaciło.Najpierw kapitan Iskry - Sułkowski a następnie Król przechylili szale zwycięstwa na korzyć zespołu Iskry.

Rokita Kornatka - Raba Dobczyce 1-1
1-0 Mateusz Mistarz .

1-1 Grzegorz Gorzkowski.

Bodaj najbardziej zacięty mecz w całym turnieju.Prowadzenie w meczu pierwsi objęli gracze z Kornatki. Mateusz Mistarz skutecznie przymierzył z rzutu wolnego i Ruman, mimo iż bliski był obrony nie zdołał skutecznie interweniować. Do wyrównania  doprowadził Grzegorz Gorzkowski, który otrzymał podanie od...jednego z obrońców Rokity i pewnie pokonał Artura Kornio.

Iskra Brzączowice - Huragan Stadniki 1-0
1-0 Konrad Król.
Zawodnicy Tadeusza Króla mimo licznych okazji bramkowych zdobyli tylko jednego.Jego autorem był syn trenera Iskry - Konrad Król.

Rokita Kornatka - Dziecanovia Dziekanowice 2-0
Jakub Ścibor, Arkadiusz Wyroba.

Rokita chcąc myśleć o grze w finale musiała to spotkanie wygrać różnicą dwóch goli. I tak właśnie się stało.Najpierw w pojedynku jeden na jeden górą był Ścibor, a po zmianie stron Arkadiusz Wyroba wykańczając zespołową akcję ustalił wynik zawodów.

TABELA GR.A

1.ROKITA KORNATKA 4pkt 3-1 -awans do finału
2.RABA DOBCZYCE 4pkt 2-1 - mecz o III miejsce
3.DZIECANOVIA DZIEKANOWICE 0pkt 0-3

TABELA GR.B

1.ISKRA BRZĄCZOWICE 6pkt 3-1 - awans do finału
2.ORZEŁ NOWA WIEŚ 3pkt  3-3 -mecz o III miejsce
3.HURAGAN STADNIKI 0pkt 1-3

MECZ O V MIEJSCE

DZIECANOVIA - HURAGAN 0-3 (Dziecanovia nie przyjechała na mecz)

MECZ O III MIEJSCE

RABA - ORZEŁ 1-0 (0-0)
1-0 Damian Piwowarczyk (k)

Jedyna bramka meczu padła po rzucie karnym.Jedynastkę,po wcześniejszym faulu na Pawle Mrozie, wykorzystał Damian Piwowarczyk.

FINAŁ

ROKITA - ISKRA 1-1 (0-0) k. 4-2
1-0 Mateusz Mistarz (rzut wolny)
1-1 Paweł Sułkowski (rzut karny)

KARNE:
  0-1 Piech
  1-1 Mateusz Mistarz
  1-1 Przęczek (Kornio obronił)
  2-1 Leśniak
  2-1 Suder (słupek)
  3-1 D.Piwowarczyk
  3-2 Sułkowski
  4-2 Strama

DZIECANOVIA: Grabowski - P.Miękina, Nowak, Wojnarowski, Oberwan, Wilk, Marciniak, Sarka, Michalik, M.Rudek, D.Rudek, D.Stasiak, M.Stasiak, T.Kupiec, T.Miękina.

ORZEŁ: Trzaska, Denis - Tomczyk, Dziewoński, K.Cygan, Dyrda, R.Kosałka, T.Suder, Sz.Suder, G.Kupiec, Kurek, Kasprzyk, Jamka.

RABA: Ruman - Godula, K.Budyn, Zborowski, Damian Piwowarczyk I , Latoń, Sz.Hyży, Kabaja, Krawczyk, Paweł Mróz, Rapacz, Gorzkowski, K.Piwowarczyk, Gabryś, Czarnota.

HURAGAN: P.Spytek, M.Spytek, J.Spytek, K.Irzyk, Piech, Piotr Mróz, A.Piwowarczyk, Przemysław Dudek, M.Hyży, Janeczek, Surma, Góra, G.Budyn, Piotr Dudek.

ISKRA: Góral - Przęczek, Jamka, Kisielak, Kowalczyk, Mazur, Piech, Sułkowski, Płatek, Król, P.Suder, Wróbel, K.Kasperczyk, Kalemba.

ROKITA: Kornio, Żak - Michał Mistarz, Mateusz Mistarz, P.Leśniak, Damian Piwowarczyk II, Ścibor, A.Wyroba, D.Kania, A.Kania, Strama, Żuławiński, A.Piwowarczyk, Kaletka, Dudzik, Kozielec, Koral, Popielak.

Wszystkie spotkania grano 2x20.
Mecze sędziowali: Stanisław Święch, Paweł Baran oraz Małgorzata Święch.

GALERIE TURNIEJOWE

sobota cz.1 tutaj.

sobota cz.2 tutaj.

NIEDZIELA cz.1tutaj.

NIEDZIELA cz.2 tutaj.

GALERIA MICHAŁA KĘSKA TUTAJ.

Kolejny, V już Turniej odbędzie się za rok w Dobczycach.ZAPRASZAMY.

autor: ~anonim 2011-07-11 12:32:50

avatar No szkoda, miałem nadzieje, że seniorom uda się coś udowodnić i zdominują turniej, ale młodzi na plus ;)

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.